• Perovskia Lawendowy Krzew Intensywny Zapach doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
14.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Perovskia łobodolistna 'Blue Spire' jest rzadko spotykanym podkrzewem, dorastającym do 1,5 m wysokości i 1 m szerokości. Pokrój zwarty. Pędy sztywne, wyprostowane, o srebrzystej barwie- wyglądem przypominające lawendę, dlatego bywa też nazywana lawendowym krzewem. Najbardziej ozdobny element rośliny stanowią niebiesko-fioletowe kwiaty. Pozbierane są w wiechy, których długość sięga do 50 cm. Perovskia kwitnie od połowy lipca do września. Krzew pięknie pachnie, przypomina swoim zapachem szałwię. Intensywny zapach przyciąga motyle, trzmiele i pszczoły. Roślina szczególnie pięknie wygląda rosnąc w kępach, po kilka sztuk.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ Powinna być uprawiana na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru,

✅ Roślina dobrze znosi suszę i nie ma wysokich wymagań glebowych, dlatego może być sadzona na przepuszczalnych, średnio żyznych podłożach,

✅ Ph zasadowe lub obojętne,

✅Przed nadejściem zimy najlepiej jest roślinie zapewnić okrycie, gdyż ostra zima może powodować lekkie przemarzanie rośliny.

Perovskia wydaje kwiaty na pędach tegorocznych, które u nasady drewnieją. Dość szybko się rozrasta, a pędy stają się wybujałe a roślina staje się rzadka. Dlatego ważne jest jej systematyczne cięcie. Spowoduje to zagęszczanie się krzewu i wzmocnienie gałązek. Cięcie należy wykonać wczesną wiosną, najlepiej w kwietniu, nawet kilka centymetrów nad powierzchnią ziemi. Spowoduje to wypuszczenie większej ilości pędów i bardziej bujne kwitnienie.

Perovskia w zasadzie nie wymaga nawożenia. Jedynym nawozem odpowiednim dla niej jest kompost, który również stosujemy ostrożnie (na przenawożenie roślina reaguje zielenieniem pędów). Dodatkowo w ramach zapewnienia odpowiedniego odczynu gleby, na wiosnę możemy rozsypać wokół niej solidną łyżkę dolomitu i wymieszać go z ziemią.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.