• Magnolia Susan doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 10-35
Brak towaru
18.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Magnolia 'Susan' łac. Magnolia 'Susan' jest krzewem dorastającym do 3-4m wysokości i 2-3m szerokości. Pokrój regularny, zwarty. Początkowo roślina rośnie raczej stożkowo, później rozwija gęstą, kulistą koronę. Liście pojawiają się później niż kwiaty w ostatnich dniach maja. Liście duże, odwrotnie jajowate oraz zaostrzone. Liście początkowo barwy jasnozielonej, z czasem stają się ciemniejsze. Magnolia Susan zachowuje liście do jesieni, kiedy to stają się one żółte lub brązowe, a następnie opadają. Magnolia 'Susan' zakwita najczęściej w 2-4 roku uprawy. Okres kwitnienia przypada na przełom kwietnia i maja. Niekiedy zakwita jeszcze, raz pod koniec lata. Kwiaty magnolii 'Susan' są duże, średnicy do 15cm, purpurowe z zewnątrz i jaśniejsze w środku. Dodatkowo kwiaty wyjątkowo pachną.Dość późne kwitnienie magnolii Susan powoduje, że ryzyko uszkodzenia kwiatów przez przymrozki jest mniejsze niż w przypadku innych odmian. Magnolie lubią, kiedy rosną pojedynczo jako solitery. Mają wtedy dookoła dosyć miejsca dla siebie. Sprawdzi się również w zestawieniach zarówno z krzewami iglastymi, jak i liściastymi, szczególnie o barwnych liściach lub kwiatach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 


 

 

Wymagania magnolii nie są wcale duże. Roślina potrzebuje jedynie ciepłego i słonecznego stanowiska, odsłoniętego od wiatru. W półcieniu także się przyjmie, jednak może rozwijać się wolniej. Lubi dość dobrze wilgotne stanowiska, dlatego warto ją ściółkować. Powinna rosnąć w lekko kwaśnej glebie – na zasadowej zdarzają się choroby i jest bardziej podatna na atak patogenów grzybowych. System korzeniowy jest płaski i płytko położony, na co trzeba zwracać uwagę podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Należy również unikać przekopywania gleby w jego obrębie.

Magnolie nie wymagają regularnego cięcia, by zachować prawidłowy wzrost i pokrój. Zbyt częste i radykalne cięcie magnolii nie jest też zalecane, bo rośliny te zabieg cięcia znoszą kiepsko. Czasem jednak należy zastosować cięcie odmładzające. Wybujałe pędy powinny być przycinane o połowę, tuż nad poziomem zdrowego pąka lub nad prawidłowo rozwiniętym rozgałęzieniem. Cięcie magnolii należy również wykonać, gdy pędy zostały uszkodzone przez wiatr.

W przypadku magnolii nawożenie jest bardzo ważnym zabiegiem w jej uprawie. Należy je przeprowadzić od wiosny do lipca, zaś od jesieni należy stosować nawozy jesienne z obniżoną zawartością azotu. Ponieważ magnolie wymagają ziemi lekko kwaśnej, źle reagują na nawozy wapienne. Można je natomiast nawozić nawozami uniwersalnymi lub nawozami dla roślin kwasolubnych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.