• Hortensja Ogrodowa Chocolate Wyjątkowa Czekoladowa Barwa Doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-25
25.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Hortensja ogrodowa Chocolate Ever Belles z łac. Hydrangea macrophylla Chocolate Ever Bellesjest nową odmianą hortensji ogrodowej. Osiąga 80-100 cm wysokości i 50-60 cm szerokości. Pokrój kulisty, lekko wzniesiony. Posiada duże, ciemnozielone, liście, które dodają roślinie nieco masywności. Liście z czasem przebarwiają się ciemniejszy kolor. Kwitinienie nastepuje najczęściej w drugim roku po posadzeniu. Kwitnie wyjątkowo obficie i długo, od lipca do października (w przypadku dorosłych roślin). Kwiaty kuliste, wielkości do 20cm. Kolor ich jest zależny od pH gleby. W glebie bardziej zasadowej kwiaty będą początkowo czerwone, a pod koniec kwitnienia przybiorą wyjątkową, czekoladową barwę. Odmiana ta ze względu na kompaktowy rozmiar świetnie się sprawdzi w małych ogrodach. Nadaje się również do uprawy pojemnikowej, na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny, poglądowy wygląd roślin.

✅ Gleba żyzna i próchnicza.

❌ Gleby gliniaste i ciężkie.

✅ Odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny. Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy.

✅ Łacińska nazwa rośliny (Hydrangea) oznacza “beczka z wodą”. Dlatego też hortensja ogrodowa lepiej się czuje w półcieniu, gdzie łatwiej utrzymać wilgoć gleby, chociaż obficiej kwitnie w słońcu.

✅Bardzo ważnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć.

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zaschnięte kwiatostany usuwamy dopiero wiosną, na przełomie kwietnia i maja - najkorzystniej jest delikatnie je odłamać.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.