• Hibiskus Red Heart doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 10-20
17.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
Kurier InPost 16
Dostępność Duża dostępność
Hibiskus odmiany 'Red Heart' łac. Hibiscus syriacus 'Red Heart' jest krzewem dorastającym do 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Pokrój wyprostowany, krzewiasty. Liście ciemnozielone, trójklapowe, o ząbkowanych brzegach, późno pojawiające się na wiosnę, przebarwiające się jesienią na żółto.Kwitnie efektownie, od lipca do końca września. Kwiaty białe z czerwonym środkiem, wielkości do 8 cm, o lekko pofalowanych brzegach. Wyjątkowa, dwukolorowa barwa kwiatów sprawia, że roślina prezentuje się wyjątkowo. Hibiskus świetnie nadaje się do sadzenia jako soliter w zacisznym zakątku ogrodu. Rośliny można także sadzić w niewielkich grupach. W rejonach o ostrych zimach ketmia syryjska może być uprawiane w pojemnikach, a na zimę przenoszona do pomieszczeń.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Należy wybrać dla ketmii miejsce ciepłe, słoneczne, zaciszne i osłonięte od wiatru, a w chłodniejszych rejonach kraju, dodatkowo okrywać jej pędy na zimę grubą włókniną lub słomianymi matami. Późną jesienią podstawę krzewu warto też obsypać ziemią i obłożyć korą, stroiszem lub liśćmi, co dodatkowo ochroni system korzeniowy przed chłodem. Gleba na stanowisku uprawy powinna być żyzna, próchnicza i stale lekko wilgotna, gdyż ketmia nie toleruje suszy (latem wymaga systematycznego podlewania). Najlepsze jest pH obojętne do lekko kwaśnego.

Mimo zimowej osłony, silny mróz może uszkodzić część pędów, dlatego wiosną (marzec–kwiecień) należy krzew dokładnie obejrzeć i usunąć z niego wszystkie przemarznięte pędy. W tym czasie można również ketmię przyciąć. Zabieg nie tylko pobudzi krzew do intensywniejszego wzrostu, ale też korzystnie wpłynie na kwitnienie (kwiaty rozwijają się na pędach tegorocznych) i pozwoli roślinie zachować zwarty pokrój. Ketmię syryjską można prowadzić w formie drzewka. W tym celu wybieramy jeden ze środkowych, pionowo rosnących pędów, który będzie pniem, pozostałe zaś wycinamy. Każdego roku usuwamy pędy boczne wybijające od dołu, a te rosnące na pożądanej wysokości skracamy, formując kulę.

Pierwsze nawożenie przeprowadza się wiosną, ostatnie najpóźniej w lipcu. Ketmie syryjskie bardzo dobrze reagują na nawożenie nawozami organicznymi, takimi jak kompost czy biohumus. Można też zastosować wieloskładnikowe nawozy mineralne.

Opinie nie są zweryfikowane
  • Sadzonka w dobrym stanie
    Joanna G. (2023-06-23)
    Jakość
    Funkcjonalność
    Cena