• Hortensja ogrodowa Nikko Blue doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 10-20
Brak towaru
16.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Hortensja ogrodowa Nikko Blue z łac. Hydrangea macrophylla Nikko Blue jest krzewem dorastającym do 1,2-1,5m wysokości i 1,2m szerokości. Pokrój kulisty, lekko wzniesiony. Posiada duże, ciemnozielone, błyszczące liście, które dodają roślinie nieco masywności. Odmiana ta jest jedną z najbardziej atrakcyjnych roślin dekoracyjnych. Niewątpliwą zaletą tej rośliny jest długie kwitnienie-od czerwca do września. Kwiaty kuliste, wielkości do 20cm. Kolor ich jest zależny od ph gleby. W odczynie bardzo kwaśnym będą miały barwę fioletową w glebie lekko kwaśnej kwiaty będą niebieskie. Na glebach zasadowych kwiaty mogą być barwy jasnoróżowej. Należy okrywać ją na zimę, gdyż nie jest w pełni mrozoodporna. Odmiana ta może stanowić akcent kolorystyczny w ogrodzie. Doskonale komponuje się z innymi krzewami liściastymi, szczególnie z tymi o ciemniejszej barwie kwiatów. Dzięki niewielkim rozmiarom może być uprawiana w pojemnikach na balkonach lub tarasach.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Uprawa hortensji najlepiej udaje się na glebach żyznych i próchniczych, natomiast źle na glebach gliniastych i ciężkich. Odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny. Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy.

Łacińska nazwa rośliny (Hydrangea) oznacza “beczka z wodą”. To sugeruje, że potrzebuje ona dużo wody do prawidłowego rozwoju. Dlatego też hortensja ogrodowa lepiej się czuje w półcieniu, gdzie łatwiej utrzymać wilgoć gleby, chociaż obficiej kwitnie w słońcu. Bardzo ważnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć.

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zimą będą one stanowić dodatkową osłonę dla delikatnych pączków, a my unikniemy ich uszkodzenia lub przypadkowego usunięcia. Zaschnięte kwiatostany usuwamy dopiero wiosną, na przełomie kwietnia i maja - najkorzystniej jest delikatnie je odłamać.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji. W sklepach ogrodniczych jest coraz większy wybór nawozów przeznaczonych specjalnie dla tej grupy roślin.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.