• Budleja dawida Royal Red doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
13.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Budleja Dawida 'Royal Red' łac. Buddleja davidii 'Royal Red' jest niezwykle piękną oraz stosunkowo łatwą w uprawie rośliną. Charakterystyczną cechą kwiatów budlei jest ich zapach - bardzo słodki i intensywny. Ze względu na swój zapach kwiaty budlei są obsiadane przez motyle, zbierające z nich nektar. Stąd też inna nazwa motyli krzew. Ważną zaletą budlei jest odporność na trudne warunki, szybki wzrost i długotrwałe kwitnienie. Kwiatostany budlei nadają się do cięcia, dzięki czemu mogą stanowić ozdobę w wazonie, wypełniając przy tym cały dom swym oszałamiającym aromatem. Budleja Royal Red osiągnie do 2-3 metrów wysokości, a trąbkowate kiście kwiatów do ok. 30 cm długości. Kwitnie od czerwca aż do października.Kwiatostany w kolorze amarantowo-purpurowym. Budleja kwitnie już na pędach tegorocznych, co zapewni kwitnienie w tym roku. Roślina świetnie nadaje się do kompozycji rabatowych, jak również do uprawy w donicach na balkonie lub tarasie.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Budleja Dawida nie jest przesadnie wymagająca, co się tyczy gleby – przetrwa nawet na umiarkowanym i słabym podłożu, ale im żyźniejsza ziemia, tym piękniejszego kwitnienia się można spodziewać. Odczyn pH gleby powinien być obojętny lub zasadowy . Budleja bardzo dobrze znosi upały. Może rosnąć w pełnym słońcu, ale pamiętać trzeba o tym, by ją podlewać, gdy ziemia przesycha. Dobrze sobie w środowisku miejskim, ponieważ jest odporna na zanieczyszczenia powietrza, a zatem budleja Dawida to świetna roślina do ogrodu w mieście.

Krzew należy co roku na wiosnę przycinać i to radykalnie – dzięki temu roślina będzie miała ładny kształt i obfite kwiecie. Z cięciem należy się wstrzymać do drugiej połowy maja, gdy miną przymrozki, a wysokość rośliny po cięciu nie powinna przekraczać 1 metra. Wskazane jest wręcz cięcie budlei do zaledwie 20 cm nad ziemią, co jest wysoce wskazane zwłaszcza, jeśli krzew przemarzł zimą. Druga ważną czynnością pielęgnacyjną jest każdorazowe odłamywanie uschniętych kwiatostanów, co przedłuża znacznie okres kwitnienia.

Co się tyczy nawożenia, wszystko zależy do jakości podłoża. W żyznej, próchniczej glebie omżyny radzą sobie świetnie bez żadnego wspomagania, ale w gorszych warunkach będą potrzebować przynajmniej jedną, wiosenną dawkę wieloskładnikowego nawozu z azotem. Latem już lepiej nie odżywiać rośliny, aby ułatwić jej przygotowanie się do zimy.

 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.