• Budleja dawida Black Knight doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
12.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Budleja Dawida 'Black Knight' łac. Buddleja davidii 'Black Knight' jest krzewem dorastającym do 2-3m wysokości i 2m szerokości. Ma rozłożysty pokrój, a końce jej pędów zwisają pod ciężarem kwiatostanów. Liście jajowato-lancetowate, ciemnozielone, od spodu biało owłosione, jesienią opadają. Kwitnie od połowy lipca do połowy września. Kwiatostany wyjątkowo długie- do 30 cm długości. Charakteryzują się  ciemnofioletową barwą. Barwa ta jest jedną najciemniejszych pośród wszystkich odmian. Podczas kwitnienia roślina ta wydziela intensywny i przyjemny zapach, który sprawia, że krzewy są masowo obsiadane przez motyle- stąd nazwa motyli krzew. Odmiana ta najlepiej prezentuje się na stanowiskach dobrze wyeksponowanych. Można ją sadzić pojedynczo lub w grupach. Dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, stąd nadaje się do wykorzystana w zieleni miejskiej.
 
Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.
 

Budleja Dawida nie jest przesadnie wymagająca, co się tyczy gleby – przetrwa nawet na umiarkowanym i słabym podłożu, ale im żyźniejsza ziemia, tym piękniejszego kwitnienia się można spodziewać. Odczyn pH gleby powinien być obojętny lub zasadowy . Budleja bardzo dobrze znosi upały. Może rosnąć w pełnym słońcu, ale pamiętać trzeba o tym, by ją podlewać, gdy ziemia przesycha. Dobrze sobie w środowisku miejskim, ponieważ jest odporna na zanieczyszczenia powietrza, a zatem budleja Dawida to świetna roślina do ogrodu w mieście.

Krzew należy co roku na wiosnę przycinać i to radykalnie – dzięki temu roślina będzie miała ładny kształt i obfite kwiecie. Z cięciem należy się wstrzymać do drugiej połowy maja, gdy miną przymrozki, a wysokość rośliny po cięciu nie powinna przekraczać 1 metra. Wskazane jest wręcz cięcie budlei do zaledwie 20 cm nad ziemią, co jest wysoce wskazane zwłaszcza, jeśli krzew przemarzł zimą. Druga ważną czynnością pielęgnacyjną jest każdorazowe odłamywanie uschniętych kwiatostanów, co przedłuża znacznie okres kwitnienia.

Co się tyczy nawożenia, wszystko zależy do jakości podłoża. W żyznej, próchniczej glebie omżyny radzą sobie świetnie bez żadnego wspomagania, ale w gorszych warunkach będą potrzebować przynajmniej jedną, wiosenną dawkę wieloskładnikowego nawozu z azotem. Latem już lepiej nie odżywiać rośliny, aby ułatwić jej przygotowanie się do zimy.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.