• Ostnica Pony Tails doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
12.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Ostnica mocna  'Pony Tails' łac. Stipa tenuissima 'Pony Tails' jest jedną z najpiękniejszych, niskich traw ozdobnych, charakteryzująca się bardzo oryginalnym pokrojem. Dorasta do ok. 50-60 cm wysokości. Rosnąc tworzy kępę o delikatnych, nitkowatych, jaskrawozielonych liściach długich do 30 cm. Roślina swoją nazwę, zawdzięcza swoim pięknym kwiatostanom, które falując na wietrze przypominają falujący ogon kucyka. Kwitnie od końca czerwca do września. Początkowo jej kwiaty są białe po czym przebarwiają się na srebrzysto biały kolor. Roślina uznawana jest za roślinę jednoroczną, ale w ostatnich latach, często udaje jej się przezimować, ze względu na wyższe temperatury zimą. Doskonała do wielu zastosowań : pojemniki, donice, do sadzenia na rabatach. Można ją sadzić również na skalniakach. Będzie ładnie wyglądać w grupach z roślinami w innych kolorach lub wzdłuż ścieżek.

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Ostnica jest rośliną mało wymagającą. Najlepiej rośnie na glebach suchych, piaszczystych i ubogich. Lubi stanowiska dobrze nasłonecznione i ciepłe. Rosnąc w cieniu i półcieniu nie wytwarza kwiatostanów. Nie wymaga nawożenia. Jeżeli będzie nadmiernie nawożona i będzie posadzona w glebie innej niż uboga - zacznie się nieatrakcyjnie pokładać. Jak już było wspomniane wcześniej, przy bardzo mroźnej zimie roślina może zmarznąć. By zminimalizować to ryzyko przed nadejściem zimy powinno się go solidnie okryć. Co więcej należy zapewnić jej grunt przepuszczalny, dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.  W przeciwnym przypadku trawa może być porażana przez choroby grzybowe, a zimą spada jej mrozoodporność.

Zwykle można przycinać trawy już od połowy marca.. Jeżeli jednak zima się przedłuża, to cięcie opóźniamy do czasu ustąpienia silnych przymrozków. Powód jest prosty – suche liście doskonale chronią korzeń przed zimnem. Najczęściej widać, kiedy środek kępy trawy zaczyna nabierać żywych kolorów i pojawiają się młodziutkie pędy – to dobry moment na cięcie. Jeśli zima była łagodna, to roślinę należy oczyścić tylko z uschniętych liści. Zwykle jednak potrzebne jest przycięcie całej kępy. Roślinę przycinamy nie więcej niż około 10 cm nad ziemią, ponieważ zbyt mocne cięcie może uszkodzić pojawiające się już w tym czasie młode pędy. Najprościej jest jedną ręką zebrać w pęk wszystkie pędy, a drugą poniżej ściąć równo trawę na odpowiedniej wysokości. Jeśli spóźnimy się z cięciem i rośliny zaczną wypuszczać młode liście, zabieg usuwania starych pędów i liści należy przeprowadzić ostrożnie i pojedynczo przycinać po kolei każdą uschniętą łodygę uważając, by nie uszkodzić nowych przyrostów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.