• Miskant chiński Strictus doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 15
Brak towaru
12.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Miskant chiński 'STRICTUS' łac. Miscanthus sinensis 'Strictus' jest trawą silnie rosnąca, o zwartym, wzniesionym pokroju. Tworzy duże gęste kępy do wysokości do 2 metrów. Bardzo efektowne liście są równowąskie, zielone i ozdobione poprzecznymi, kremowo żółtymi, dosyć szerokimi paskami. Liście dorastają do metra długości. W cieplejszych rejonach świata na roślinie pojawiają się efektowne ,różowo-purpurowe kwiatostany w kształcie wiechów. W naszym klimacie zdarza się do bardzo rzadko. Odmiana ta najbardziej oryginalnie prezentuje się w okresie późnej jesieni, gdy jej pędy i liście stają się wtedy zasuszone i pokryte przez to jak gdyby srebrzystym szronem. Wygląda to tak, jak gdyby przyprószył je pierwszy śnieg lub pokrył obfity, srebrzysty szron. Miskant chiński wykazuje znaczną tolerancję na zanieczyszczenie gleby i powietrza oraz wysokie zasolenie podłoża. Trwałość i długowieczność to kolejne zalety tej cennej odmiany. Rośliny posadzone w jednym miejscu dobrze rosną i zachowują ładny pokrój przez wiele lat.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ ciepłe, zaciszne, słoneczne (lub delikatnie zacienione) stanowiska,

✅ gleba przepuszczalna, żyzna, umiarkowanie wilgotna,

✅ pH lekko kwaśnym lub obojętnym. Stale wilgotna gleba gwarantuje szybki, bujny wzrost,

✅ należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.

✅ w pierwszym roku uprawy warto zabezpieczyć rośliny na zimę.

Jeśli zima była łagodna, to roślinę należy oczyścić tylko z uschniętych liści. Zwykle jednak potrzebne jest przycięcie całej kępy. Roślinę przycinamy nie więcej niż około 10 cm nad ziemią, ponieważ zbyt mocne cięcie może uszkodzić pojawiające się już w tym czasie młode pędy. Najprościej jest jedną ręką zebrać w pęk wszystkie pędy, a drugą poniżej ściąć równo trawę na odpowiedniej wysokości.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.