• Lilak Meyera Palibin Wyjątkowo Pachnie doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-20
15.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Lilak Meyera 'Palibin' łac. Syringa meyeri 'Palibin' to gęsty, zwarty krzew o regularnym, półkulistym pokroju i drobnych. Osiąga 1,2 m wysokości i szerokości. Liście są niewielkie, sercowate i pofałdowane. KWITNIE DWA RAZY W ROKU- pierwszy raz w maju, zaś drugi raz (mniej obficie niż za pierwszym razem) w lipcu. Kwiaty są zebrane w obfite i liczne kwiatostany - krótkie, gęste wiechy. Ich cechą charakterystyczną jest wydzielanie silnego, przyjemnego zapachu. Słodki nektar ukryty wewnątrz rurek wabi motyle. Wielką zaletą tego krzewu jest to, że bardzo szybko wchodzi w okres kwitnienia, dlatego też kupując nawet niewielkie rośliny, można spodziewać się kwiatów. Krzewy ładnie prezentują się w formie niskich żywopłotów.  Odmiana 'Palibin' może być uprawiana w ogrodach dachowych, w pojemnikach ustawianych na balkonach, tarasach lub w kawiarnianych ogródkach. Po zakończeniu kwitnienia krzewy nadal pozostają ozdobne dzięki ładnym zdrowym liściom. KRZEW JEST W PEŁNI MROZODOPORNY W NASZYM KLIMACIE!

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ Nie należy do wymagających, choć im bardziej optymalne warunki tym krzew szybciej rośnie i obficiej kwitnie

✅ Preferuje stanowisko słoneczne, na którym obficiej kwitnie, ale poradzi sobie również w półcieniu

✅ Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne o odczynie pH 5.5-6.5.

✅ Dobrze znosi brak wody, ale w czasie susz zaleca się go podlewać

✅ Podłoże pod lilakami zaleca się ściółkować. To istotne, gdyż rośliny te wytwarzają płytki system korzeniowy.

Po kwitnieniu warto usunąć przekwitające kwiatostany, aby nie osłabiały rośliny. W tym czasie można również przyciąć krzew, co spowoduje, że roślina się zagęści. Co 2-3 lata pędy warto skrócić o 1/3 do 1/2 długości.

Roślinę najlepiej nawozić w kwietniu i używać do tego nawozu wieloskładnikowego do krzewów kwitnących – z dużą ilością fosforu i potasu. Można też zastosować nawóz o wolnym działaniu- najlepiej 3 miesiące. Nie ma potrzeby nawożenia lilaków bardzo młodych (2-3 lata od posadzenia).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.