• Kuflik Intensywnie Czerwony doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-10
Kolor
Brak towaru
25.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Kuflik Mini Red łac. Callistemon masotti 'Mini Red' to niska odmiana Kuflika, osiągająca do 0,8-1m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój zwisający. Liście są wąsko lancetowate, skórzaste i wydłużone, zielone. Kwitnie od czerwca do lipca. Kwiaty w kolorze czerwonym, w formie dużych (do 12cm), puszystych kłosów z długimi pręcikami. Kwiaty są wyjątkowo dekoracyjne i z wyglądu przypominają kolorowe szczotki do butelek, czym przykuwają wzrok przechodniów. Roślina jest silnie miododajna, a nektar zawarty w kwiatach wabi ptaki, pszczoły, dlatego rośliny te mogą być źródłem miodu nawet na skalę komercyjną. Z racji swojego pochodzenia zaleca się uprawianie rośliny w donicy, gdzie na zimę należy ją schować do cieplejszego pomieszczenia. Kuflika wykorzystuje się przede wszystkim jako oryginalną roślinę doniczkową, ale w cieplejsze miesiące może być wysadzana lub wynoszona na ogród. Świetnie się sprawdzi również na tarasie lub balkonie. Można również prowadzić jako drzewko 'bonsai'.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ słoneczne,

✅ glebę żyzna, o odczynie lekko kwaśnym,

roślina preferuje wilgotne podłoże, więc należy pamiętać o podlewaniu w sezonie letnim,

❌ nie lubi zalegającej wody w okolicach korzeni,

Nie trzeba ich przycinać, będą zawsze dobrze wyglądać bez cięcia. Chcąc je kształtować lub ograniczyć ich wzrost wtedy należy to zrobić po okresie kwitnienia. W przeciwnym razie można ściąć pędy które wydałyby kwiaty. Młode przyrosty nie tworzą kwiatów.

Kuflika zasilamy od marca do września, najlepiej dwa, trzy razy w miesiącu, płynnym nawozem dla roślin doniczkowych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.