• Krzewuszka cudowna Czerwona Kwitnie 2 razy doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-15
16.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Krzewuszka cudowna 'All Summer Red' łac. Weigela florida 'All Summer Red' jest krzewem osiągającym 50-60 cm wysokości i podobną szerokość. Pędy są proste, wzniesione. Liście eliptyczne, ostro zakończone, żywo zielone. Kwitnie wyjątkowo obficie, na przełomie maja i czerwca. Kwiaty intensywnie czerwone, bardzo liczne w formie lejka, zebrane po kilka w wiechowate kwiatostany. W drugiej połowie lata krzewy ponownie kwitną, ale drugie kwitnienie jest już dużo mniej obfite. Roślina idealnie nadaje się do sadzenia w pojemnikach, donicach, na balkonach i tarasach. Będzie tworzyła atrakcyjną kompozycję z różnego rodzaju trawami ozdobnymi, bylinami i niskimi krzewami.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅Najlepiej rośnie jednak w podłożach żyznych, przepuszczalnych, stosunkowo wilgotnych, o średniej zawartości składników pokarmowych.

✅W czasie upalnych dni warto ją nawadniać dodatkowo.

✅Roślina preferuje stanowiska słoneczne, ale znosi także półcień. Należy jednak pamiętać, że w miejscach cienistych kwitnie bardzo słabo.

✅pH: od kwaśnego po słabo zasadowy.

❌Stanowiska otwarte, wietrzne, ponieważ na takich stanowiskach, krzewuszki w mroźne zimy mogą przemarzać.

Te krzewy bardzo dobrze znoszą przycinanie błyskawicznie regenerując się i wytwarzając nowe pędy. Nie należy się więc obawiać tego zabiegu. Bez odpowiedniego przycinania krzew łatwo przerzedza się od środka. Cięcie warto przeprowadzać regularnie, bowiem nie dość, że polepsza kondycję rośliny, to jeszcze wspiera jej kwitnienie. Mniej więcej co 3-4 lata roślinę należy odmłodzić, usuwając wszystkie stare pędy, optymalnie najniżej, jak to możliwe, tuż nad ziemią.

W uprawie krzewuszki ważne będzie odpowiednie nawożenie, które należy rozpocząć po dwóch latach uprawy. Krzewuszki, jako intensywnie kwitnące rośliny doniczkowe i krzewy do ogrodu dobrze dobranych nawozów. Mogą to być preparaty wieloskładnikowe do roślin kwitnących. Nawożenie rozpoczynamy w kwietniu i kontynuujemy kilkukrotnie w odstępach co dwa tygodnie. Należy unikać silnego nawożenia, zwłaszcza w późniejszym terminie, ponieważ wpływa ono na gorsze zimowanie krzewów, które stają się podatniejsze na przemarzanie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.