• Kostrzewa sina Eisvogel doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
14.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Kostrzewa sina 'Eisvogel' łac. Festuca glauca 'Eisvogel' jest niezwykle dekoracyjną trawą wieloletnią, w kształcie kulistej kępy, dorastająca do 30 cm wysokości. Pokrój zwarty. Liście dość wąskie, ostro zakończone. Jest jedną z najbardziej wybarwiających się na niebiesko traw. Niebieska trawa szczególnie pięknie wygląda zimą, ponieważ jej wiecznie wybarwione i nieopadające na zimę liście pięknie odbijają się na tle białego śniegu. Kwitnie od maja do lipca. Kwiatostanem jest bardzo gęsty, wyprostowany wiech o długości 4-5 cm. Początkowo niebieskozielony, później beżowy, wyrastający ponad kępę liści. Po przekwitnieniu suche kwiatostany najlepiej ściąć, co pozwoli utrzymać pojedyncze kępy i zapobiegnie rozsiewaniu się trawy. Trawę możemy wykorzystać jako roślinę okrywową i zadarniającą. Świetnie nadaje się na rabaty, skalniaki, ogrody przydomowe, kompozycje naturalistyczne, do pojemników i tworzenia obwódek.

Zdjęcie nr 2 przedstawia poglądowy wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Kostrzewy preferują słoneczne stanowisko, z umiarkowanie wilgotnym do suchego i przepuszczalnym podłożem. Gleba nie powinna być zbyt żyzna. Na glebach żyznych i wilgotnych okres życia roślin ulega znacznemu skróceniu. Im uboższa gleba i suchszy teren, tym bardziej intensywny kolor źdźbeł. Nie należy się obawiać, że na lepszej glebie podlewana roślina będzie źle rosła. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że nie będzie aż tak niebieska. Jest to więc także wskazówka pielęgnacyjna: jeśli roślina traci kolor należy na jakiś czas zaprzestać podlewania i nawożenia. Jako roślina zimozielona może być narażona na zimowe przesychanie, ale ze względu na rozmiary zwykle zimuje pod śniegiem. W bezśnieżne zimy warto ją nieco osłonić, zwłaszcza jeśli rośnie na stanowisku wietrznym. W zacisznych miejscach zimuje bez szwanku.

Kostrzewę siną z reguły wyczesuje się wczesną wiosną w celu pozbycia się suchych i podgniłych źdźbeł. Jednak jeśli roślina nie wygląda atrakcyjnie, a wyczesanie nie przyniosło spodziewanego efektu, to należy przyciąć kostrzewę siną również wczesną wiosną. Takie cięcie pobudzi kostrzewę do wypuszczania nowych źdźbeł, a jej wygląd stanie się atrakcyjniejszy. Do przycinania kostrzewy sinej potrzebny nam będzie ostry sekator, którym wycinamy wszystkie suche i obumarłe źdźbła, do długości zielonych części trawy, przeważnie na wysokość około 3 cm. Po wykonaniu cięcia kostrzewa sina dosyć szybko zacznie się rozrastać i nabierze pożądanego wyglądu.

Nawozić  zaleca się co najwyżej w pierwszym roku po posadzeniu, aby spowodować odpowiednie rozbudowanie kępek. W kolejnych latach jest to niewskazane, gdyż niekorzystnie wpływają na wybarwienie liści. Niewielkie dawki nawozów (najlepiej wieloskładnikowych lub potasowo-fosforowych) można podać także na jałowych i kamienistych glebach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.