• Kordylina Australijska Burgundy Spire Liście Jak Palma doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10
32.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Kordylina Australijska 'Burgundy Spire' łac. Cordyline australis 'Burgundy Spire' jest niewielkim drzewkiem, osiągającym w warunkach domowych 2-2,5 m wysokości. Kordyliny wyglądem przypominają palmy – dlatego też często są nazywane 'palmami fałszywymi' lub też 'kapuścianymi palmami'. Początkowo tworzy gęstą kępę na poziomie gruntu z zimozielonych liści, docelowym kształtem rośliny jest małe drzewo podobne do palmy. Liście długie, dorastające do 80-100 cm długości, mieczowate, skórzaste, cienkie i ostro zakończone liście. Liście mają wyjątkową ciemnobordową barwę. Gdy roślina jest dorosła kwitnie. Kwitnienie następuje wtedy na przełomie maja i czerwca. Kwiaty różowe, niewielkie, słodko pachnące. Z racji swojego pochodzenia roślinę należy uprawiać w donicach, które lato spędzają w ogrodzie, a zimę w cieplejszym pomieszczeniu. Kordyliny stosowane są jako wspaniały element dekoracyjny wejścia do domu, tarasu lub ogrodów formalnych. Może również rosnąć w donicy na balkonie lub tarasie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

Stanowiska jasne, lecz nie bezpośrednio nasłonecznione.

Tolerancyjna na lekkie zacienienie.

Gleba przepuszczalna, próchnicza, świeża, o pH obojętnym lub kwaśnym.

Lubi umiarkowane podlewanie, jednak podłoże musi dobrze przeschnąć po poprzednim podlewaniu.

Stopniowo przyzwyczajać do słońca wiosną. Najlepiej cieniować w dzień i okrywać ciepłą włókniną na noc.

Młode okazy przesadzamy co roku, a starsze raz na 3-4 lata

Kordyliny nawozimy od marca do sierpnia, co 2-3 tygodnie podczas podlewania. Do zasilania najlepiej stosować nawóz do palm. Nawożenie jest szczególnie konieczne w przypadku, gdy nowe liście kordyliny wyrastają drobne i zniekształcone

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.