• Jałowiec skalny Blue Arrow Juniperus w Doniczce

Symbol: 13640268460
Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 15-30
Brak towaru
17.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Jałowiec skalny 'Blue Arrow' łac. Juniperus scopulorum 'Blue Arrow' osiąga wysokośc 3-5 m. Roślinę charakteryzuje początkowo szybki, a z czasem spowalniający wzrost. 10 letnie egzemplarze osiągają ok. 2m wysokości. Ma typowy kolumnowy pokrój. Pędy ustawione pionowo, bardzo sztywne, przylegają do przewodnika. Ulistnienie srebrzysto-niebieskie w formie łusek ustawionych parami naprzeciw siebie. Łuski mają odstające wierzchołki, dlatego gałązki są szorstkie w dotyku. Po roztarciu wydzielają ostry zapach. Ładnie wygląda sadzony pojedynczo, ale szczególnie polecane są nasadzenia grupowe, gdzie może być doskonałym tłem dla kolorowych kompozycji roślinnych. Roślina ta jest także idealnym wyborem do stworzenia bajkowego żywopłotu. Zapewnia to srebrzysta barwa oraz kolumnowy pokrój. W taki przypadku zaleca się odstęp pomiędzy roślinami 60-80 cm.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ Najlepiej czuje się na pełnym słońcu lub w niewielkim zacienieniu,

✅ Radzi sobie na ubogich w składniki pokarmowe, suchych, kamienistych, a nawet jałowych, ale preferuje glebę lekko kwaśną,

✅ W okresie długotrwałej suszy wymaga podlewania,

❌ Źle rośnie jedynie na miejscach zbyt wilgotnych lub podmokłych,

Wczesną wiosną należy pamiętać o odpowiednim przycinaniu rośliny. W tym czasie należy przyciąć wszystkie uszkodzone pędy, a także formować koronę. Nie należy wykonywać zbyt drastycznego przycinania, aby krzew miał siłę na regenerację.

Wymagania jałowca Blue Arrow co do nawożenia, nie są zbyt duże. Dobrze jest oczywiście, roślina co jakiś czas została zasilona naturalnym kompostem lub biohumusem. Sprawdzą się jednak również nawozy o wydłużonym działaniu bogate w azot oraz potas. Należy pamiętać o tym, aby jesienne nawożenie nie było zaplanowane na późniejszy termin niż koniec października

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.