• Kalina bodnantska Dawn Pachnąca Może Kwitnąć Zimą Sadzonki P9

Symbol: 15723391190
Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-15
15.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Kalina bodnantska 'Dawn' łac. Viburnum bodnantense 'Dawn' dorasta do 2,5 metra wysokości i podobnej szerokości. Pokrój początkowo wyprostowany, z wiekiem szerszy, z malowniczo rozłożonymi i łukowato wygiętymi gałęziami. Liście elipsowate, ciemnozielone, niezwykle atrakcyjne,  pięknie przebarwiające się na kolor czerwony lub czerwonofioletowy. Kwitnie w przypadku dorosłej rośliny jest bardzo wczesne, gdyż na przełomie lutego i marca, więc jej piękne kwiaty można podziwiać jeszcze pod okryciem ze śniegu, co wygląda bardzo efektownie. Czasem powtarza kwitnienie w październiku. Kwiaty w pąkach ciemno-różowe, rozwinięte białoróżowe, niezwykle pachnące. Jej pachnące kwiaty mają intensywnie różowy kolor, który przyciąga motyle i pszczoły. Roślina ta pięknie prezentuje się zarówno posadzona jako soliter, jak i w towarzystwie innych kwitnących krzewów.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ stanowisko słoneczne lub półcieniste

✅ najlepiej zasadzić ją w miejscu stosunkowo wilgotnym,

✅ tolerancyjna po względem pH, odczyn obojętny do lekko kwaśnego

✅ dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza.

Kalina koralowa zawiązuje pąki kwiatowe na końcach ubiegłorocznych pędów latem – w lipcu-sierpniu. Jeśli więc chcemy zachować ładny pokrój krzewu, a jednocześnie cieszyć się jego pięknymi kwiatami, kalinę powinniśmy przyciąć tuż po kwitnieniu. 

Dla lepszego kwitnienia krzewu warto zasilać ją nawozami organicznymi lub mineralnymi, przeznaczonymi do roślin niekwasolubnych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.