• Hortensja ogrodowa Schone Bautznerin doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 5-20
28.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Hortensja ogrodowa 'Schone Bautzenerin' łac. Hydrangea macrophylla 'Schone Bautzenerin' jest krzewem dorastającym do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój zwarty, kulisty. Pędy są grube, delikatnie czerwone i nierozgałęzione. Liście mięsiste w ciemnozielonej barwie. Kwitnie od lipca do września. Kwiatostany w kształcie spłaszczonych kul, duże, o średnicy ponad 20 cm. W początkowym okresie kwitnienia mają wyraźne jasnozielone, następnie kremowe środki. Kwiaty pod koniec kwitnienia stają się różowozielone. Mogą osiągać barwę od różowej, poprzez czerwoną i niebieską, do fioletowej. Kolor kwiatów zależny jest od ph gleby i zawartości glinu oraz żelaza. W glebie mniej kwaśnej i o mniejszej zawartości glinu i żelaza kwiaty pozostaną czerwone, zaś w glebie bardzo kwaśnej i o większej zawartości ww. pierwiastków ich barwa będzie przechodzić w fiolet. Odmiana ta będzie dobrze prezentować się zarówno jako pojedynczy krzew posadzony np. na środku trawnika lub w kompozycjach z iglakami czy roślinami liściastymi, jak modrzewnice, pierisy czy kiścienie.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅gleba żyzna i próchnicza,

✅najlepiej czuje się w półcieniu,

✅odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny (Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy),

✅ potrzebuje dużo wody do prawidłowego rozwoju.

❌ gleby gliniaste i ciężkie

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zimą będą one stanowić dodatkową osłonę dla delikatnych pączków, a my unikniemy ich uszkodzenia lub przypadkowego usunięcia.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji. W sklepach ogrodniczych jest coraz większy wybór nawozów przeznaczonych specjalnie dla tej grupy roślin.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.