• Hortensja bukietowa Hercules doniczka 3L

Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
27.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Hortensja bukietowa 'Hercules' z łac. Hydrangea Paniculata 'Hercules' jest krzewem dorastającym do 1,5m wysokości i podobnej szerokości. Rośnie dość energicznie. Ma wyprostowane, silne, grube pędy. Liście jajowate, ciemnozielone. Kwitnie od lipca do września. Kwiatostany stożkowe, osiągają wielkość do 40 cm. Początkowo przybierają barwę limonkowozieloną, następnie śnieżnobiałą z zielonymi wierzchołkami, a na końcu kwitnienia różowieją. Po przekwitnięciu zasuszone na roślinie kwiatostany  mogą być ozdobą w okresie jesienno – zimowym. Roślina nadaje się do nasadzeń grupowych pojedynczych i grupowych. Niezwykle efektownie odmiana ta prezentuje się w dużych donicach na tarasach i balkonach.
 
Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.
 
Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

⭐Dlaczego MY?

✨ Nasze hortensje uprawiane są w doniczkach C3 (pojemność  ~3L). Dzięki temu system korzeniowy jest lepiej rozwinięty, a Ty zwiększasz szanse na przyjęcie się roślin i ich piękne kwitnienie w przyszłości.

Przykładamy szczególną wagę do tego by rośliny miały jak najlepszy system korzeniowy. W przypadku roślin ozdobnych jest on o wiele bardziej istotny niż część nadziemna rośliny(np. łodygi), gdyż pozwala na bujny wzrost i okazałe kwitnienie.

Staramy się jak najlepiej zabezpieczyć rośliny przed wysyłką. Rośliny najczęściej zabezpieczone są od góry dodatkową doniczką, która chroni ich koronę. Czy to oznacza, że nasze rośliny są niezniszczalne? NIE. Wciąż są to żywe rośliny, które w paczce muszą przejechać setki kilometrów, ale taka forma zabezpieczenia chroni rośliny w najlepszy, możliwy sposób

Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, bardzo odporna na mróz- strefa 5a, czyli do ok. -29°C. Spektakularne kwitnienie oraz niezawodność.

Podstawowe Wymagania Stanowiska:

  • ziemia lekko kwaśna (5.6-6.5 pH);
  • stanowisko słoneczne lub półcieniste;
  • w trakcie kwitnienia niezbędne obfite podlewanie, co zapewni piękny wygląd;
  • w przypadku posiadania kilku roślin wymagany odstęp przynajmniej 1 metra.

Jak widać, roślinka ta nie ma zbyt wielu wymagań w temacie stanowiska uprawy, co czyni ją idealnym rozwiązaniem również dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z ogrodem.

Hercules kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego cięcie trzeba wykonać w miarę możliwości wcześnie(koniec marca/początek kwietnia), jeszcze przed rozwojem liści. Celem zabiegu jest otrzymanie większej liczby mocnych i grubych pędów gwarantujących większą ilość kwiatów. Przycinanie hortensji bukietowej najlepiej wykonać na kolejnych grubych i mocnych gałązkach, nad pierwszym, drugim lub trzecim pąkiem, tak, by pojawiające się duże kwiaty nadały krzewowi oryginalny kulisty kształt. Jeśli naszym zamiarem jest wyhodowanie wysokich krzewów, wystarczy wycinać jedynie suche kwiatostany. Na gałązkach pojawią się drobniejsze kwiaty, za to znacznie liczniej.

Regularne nawożenie hortensji bukietowej sprawi, że z czasem zacznie rosnąć większa i mocniejsza. Poza tym, mając pod dostatkiem substancji odżywczych rozwinie pełniejsze i jeszcze bardziej efektowne kwiaty. Stosując do nawożenia materiał organiczny można użyć naturalnego kompostu. W przypadku ubogiej gleby oraz w uprawie doniczkowej zaleca się stosowanie nawozu mineralnego. Wzmocni on roślinę i zasili w dodatkowe składniki odżywcze. Kiedy tylko na hortensji bukietowej pojawią się żółte liście, może to być oznaką niedoboru składników pokarmowych albo zastoju wody w glebie. W ostatnim przypadku zgnilizna korzeni powoduje niedostateczne zaopatrzenie rośliny w pokarm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.