• Hortensja bukietowa Fraise Melba doniczka 3L

Pojemność doniczki [L]
3
Wysokość rośliny [cm] 10-25
27.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Hortensja bukietowa 'Fraise Melba' łac. Hydrangea paniculata 'Fraise Melba' jest krzewem dorastającym do 2m wysokości i 1,5m szerokości. Liście szerokoeliptyczne lub jajowate, zielone, jesienią wybarwiają się na bordowo. Odmiana ta podobna jest do hortensji 'Vanillie Fraise', ale charakteryzuje się bardziej zwartym i wyprostowanym pokrojem, a także znacznie mocniejszymi pędami, które bez problemu utrzymują ciężar okazałych kwiatostanów. Kwitnie od lipca do października. Kwiatostany w formie stożka, wielkości do 30cm. Na początku kwitnienia są białe, następnie różowieją od dołu, zaś na koniec przybiera kolor ciemnego różu. Przez dłuższy czas wiechy kwiatów są dwukolorowe - czerwone od spodu i białe na górze kwiatostanu. Intensywność wybarwienia kwiatów jest silniejsza niż u Vanilla Fraise. Jest to odmiana szczególnie polecana przede wszystkim do nasadzeń pojedynczych lub w niewielkich grupach. Ze względu na jej urodę warto ją sadzić w miejscach dobrze wyeksponowanych

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

⭐Dlaczego MY?

✨ Nasze hortensje uprawiane są w doniczkach C3 (pojemność  ~3L). Dzięki temu system korzeniowy jest lepiej rozwinięty, a Ty zwiększasz szanse na przyjęcie się roślin i ich piękne kwitnienie w przyszłości.

Przykładamy szczególną wagę do tego by rośliny miały jak najlepszy system korzeniowy. W przypadku roślin ozdobnych jest on o wiele bardziej istotny niż część nadziemna rośliny(np. łodygi), gdyż pozwala na bujny wzrost i okazałe kwitnienie.

Staramy się jak najlepiej zabezpieczyć rośliny przed wysyłką. Rośliny najczęściej zabezpieczone są od góry dodatkową doniczką, która chroni ich koronę. Czy to oznacza, że nasze rośliny są niezniszczalne? NIE. Wciąż są to żywe rośliny, które w paczce muszą przejechać setki kilometrów, ale taka forma zabezpieczenia chroni rośliny w najlepszy, możliwy sposób

Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, bardzo odporna na mróz- strefa 5a, czyli do ok. -29°C. Podstawowe wymagania stanowiska:

  • ziemia lekko kwaśna (5.6-6.5 pH),
  • stanowisko słoneczne lub półcieniste,
  • w trakcie kwitnienia niezbędne obfite podlewanie, co zapewni piękny wygląd kwiatów,
  • w przypadku kilku roślin odstęp przynajmniej 1 metra.

Jak widać, roślinka ta nie ma zbyt wielu wymagań w temacie stanowiska, co czyni ją idealnym rozwiązaniem również dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z ogrodem.

Fraise Melba kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego cięcie trzeba wykonać w miarę możliwości wcześnie(koniec marca/początek kwietnia), jeszcze przed rozwojem liści. Celem zabiegu jest otrzymanie większej liczby mocnych i grubych pędów. Przycinanie hortensji bukietowej najlepiej wykonać na kolejnych grubych i mocnych gałązkach, nad pierwszym, drugim lub trzecim pąkiem, tak, by pojawiające się duże kwiaty nadały krzewowi oryginalny kulisty kształt. Jeśli naszym zamiarem jest wyhodowanie wysokich krzewów, wystarczy wycinać jedynie suche kwiatostany. Na gałązkach pojawią się drobniejsze kwiaty, za to znacznie liczniej.

Regularne nawożenie hortensji bukietowej sprawi, że z czasem zacznie rosnąć większa i mocniejsza. Poza tym, mając pod dostatkiem substancji odżywczych rozwinie pełniejsze i jeszcze bardziej efektowne kwiaty. Stosując do nawożenia materiał organiczny można użyć naturalnego kompostu. W przypadku ubogiej gleby oraz w uprawie doniczkowej zaleca się jednak stosowanie nawozu mineralnego. Wzmocni on roślinę i zasili w dodatkowe składniki odżywcze. Kiedy tylko na hortensji bukietowej pojawią się żółte liście, może to być oznaką niedoboru składników pokarmowych albo zastoju wody w glebie. W ostatnim przypadku zgnilizna korzeni powoduje niedostateczne zaopatrzenie rośliny w pokarm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.