• Hortensja Ogrodowa Renate Steiniger Wyjątkowa Barwa Kwiatów Sadzonki doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
17.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru

Hortensja ogrodowa Renate Steiniger łac.Hydrangea macrophylla 'Renate Steiniger' uznana jest za jedną z najbardziej ozdobnych hortensji i obok „Nikko Blue" to jedna z najpopularniejszych hortensji kwitnących na niebiesko. Dorasta do około 120 cm wysokości oraz nieco mniejszej szerokości. Pędy wyprostowane, nierozgałęzione, grube, drewniejące u podstawy. Liście duże, ciemnozielone, błyszczące, ząbkowane na brzegach. Kwitnie od czerwca do września. Kwiatostany dużych kul, o średnicy do 25 cm. Początkowo są białawe, błękitne, aby w miarę wzrostu kwiatostanów przybierać niebieskofioletowy odcień. Barwa kwiatów zmienia się także w zależności od pH podłoża. Na glebach zasadowych i lekko kwaśnych kwiaty są niebieskoróżowe lub lawendowe, na glebach bardzo kwaśnych pozostają wyraziście niebieskie. W przypadku młodych roślin zaleca się ich okrywanie, do czasu osiągniecia przez rośliny pełnej mrozoodporności. Odmiana ta świetnie sprawdzi się na rabatach w towarzystwie niewysokich krzewów liściastych oraz iglastych. Może rosnąc w grupach lub pojedynczo. Nadaje się do sadzenia w pojemnikach na balkony lub tarasy również na kwiat cięty oraz do zasuszania.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

✅ Gleba żyzna i próchnicza.

❌ Gleby gliniaste i ciężkie.

✅ Odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny. Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy.

✅ Łacińska nazwa rośliny (Hydrangea) oznacza “beczka z wodą”. Dlatego też hortensja ogrodowa lepiej się czuje w półcieniu, gdzie łatwiej utrzymać wilgoć gleby, chociaż obficiej kwitnie w słońcu.

✅Bardzo ważnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć.

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zaschnięte kwiatostany usuwamy dopiero wiosną, na przełomie kwietnia i maja - najkorzystniej jest delikatnie je odłamać.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.