• Hortensja Ogrodowa Hydrangea Macrophylla DEUTSCHLAND Idealna na Taras doniczka 1L

Symbol: 15389660186
Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
17.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Hortensja ogrodowa DEUTSCHLAND łac.Hydrangea macrophylla 'Deutschland' jest krzewem dorastającym do 1-1,5m wysokości i 1m szerokości. Pokrój kulisty, lekko wzniesiony. Pędy sztywne, dość grube .Liście, podobnie jak łodygi, mają jasnozielony, intensywny kolor i wraz z nadejściem jesieni zmieniają swą barwę na purpurową. Kwitnie od czerwca do lipca. Kwiaty płonne, duże, ciemnoróżowe, zebrane w półkoliste, kwiatostany, o średnicy do 20cm. Osiągają barwę od różowej, poprzez czerwoną i niebieską, do fioletowej. Kolor kwiatów zależny jest od ph gleby i zawartości glinu oraz żelaza. W glebie mniej kwaśnej i o mniejszej zawartości glinu i żelaza kwiaty pozostaną czerwone, zaś w glebie bardzo kwaśnej i o większej zawartości ww. pierwiastków ich barwa będzie przechodzić w fiolet. Odmiana  ta świetnie komponuje się z innymi krzewami liściastymi, zwłaszcza tymi o ciemniejszych kwiatach. Ze względu na małe rozmiary i małe wymagania doskonale radzi sobie w pojemnikach i  z powodzeniem może być uprawiana na tarasie lub balkonie. Posadzona pojedynczo ubarwi nawet najmniejszy ogródek. W pierwszych latach po posadzeniu zaleca się okrywanie rośliny.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Uprawa hortensji najlepiej udaje się na glebach żyznych i próchniczych, natomiast źle na glebach gliniastych i ciężkich. Odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny. Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy.

Łacińska nazwa rośliny (Hydrangea) oznacza “beczka z wodą”. To sugeruje, że potrzebuje ona dużo wody do prawidłowego rozwoju. Dlatego też hortensja ogrodowa lepiej się czuje w półcieniu, gdzie łatwiej utrzymać wilgoć gleby, chociaż obficiej kwitnie w słońcu. Bardzo ważnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć.

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zimą będą one stanowić dodatkową osłonę dla delikatnych pączków, a my unikniemy ich uszkodzenia lub przypadkowego usunięcia. Zaschnięte kwiatostany usuwamy dopiero wiosną, na przełomie kwietnia i maja - najkorzystniej jest delikatnie je odłamać.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji. W sklepach ogrodniczych jest coraz większy wybór nawozów przeznaczonych specjalnie dla tej grupy roślin.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.