• Hortensja Ogrodowa Green Shadow Idealna do Donicy na Taras doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
17.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Hortensja ogrodowa Green Shadow łac.Hydrangea macrophylla 'Green Shadow' jest nową odmianą, która charakteryzuje się wyjątkowym kolorem kwiatów. Jest to niewielka, zwartą i bardzo gęstą odmiana, która osiąga ok. 1 m wysokości. Liście mięsiste, grube, przebarwiają się jesienią. Kwitnie od lipca do września. Kwiatostany półkuliste, lekko spłaszczone, średnicy ok. 20 cm. Odmianę tę charakteryzuje niezwykłe ubarwienie kwiatostanów. Początkowo są one seledynowe, następnie na glebach obojętnych krawędzie płatków stopniowo czerwienieją, aż do krwistej czerwieni i po ciemny burgund już w końcowej fazie kwitnienia. Na glebach o odczynie kwaśnym osiągają tonacje fioletoworóżowe. Na rozwiniętych kwiatach kolor zielony jest prawie niewidoczny. Jesienią jeszcze raz zmieniają kombinacje barw – ponownie zaczynają dominować zielone odcienie. W przypadku młodych roślin zaleca się ich okrywanie, do czasu osiągniecia przez rośliny pełnej mrozoodporności. Ze względu na kompaktowy rozmiar i wyjątkowy wygląd odmiana ta szczególnie polecana jest do uprawy pojemnikowej, na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

✅ Gleba żyzna i próchnicza.

❌ Gleby gliniaste i ciężkie.

✅ Odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny. Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy.

✅ Łacińska nazwa rośliny (Hydrangea) oznacza “beczka z wodą”. Dlatego też hortensja ogrodowa lepiej się czuje w półcieniu, gdzie łatwiej utrzymać wilgoć gleby, chociaż obficiej kwitnie w słońcu.

✅Bardzo ważnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć.

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zaschnięte kwiatostany usuwamy dopiero wiosną, na przełomie kwietnia i maja - najkorzystniej jest delikatnie je odłamać.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.