• Głogownik Frasera Red Robin Photinia Zimozielony Czerwone Liście P9 Doniczka 0,5L

Symbol: 15396489602
Pojemność doniczki [L]
0,5
23.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Głogownik Frasera 'Red Robin' łac. Photinia Fraseri 'Red Robin' jest ZIMOZIELONYM krzewem lub małym drzewkiem osiągającym 2-3 m wysokości i podobną szerokość. Pokrój owalny. Liście błyszczące, skórzaste, wczesną wiosna mają kolor ogniście czerwony, następnie zaś stają się ciemnozielone. Jesienią wszystkie liście przebarwiają się na jaskrawo czerwony kolor. Kwitnie w czerwcu i lipcu (w przypadku starszych roślin). Kwiaty drobne, białe, zebrane w wiechowate kwiatostany o średnicy 7-8 cm, umiejscowione na szczycie i wzdłuż bocznych gałęzi. Krzew ten jest rośliną miododajną, co przyciąga liczne owady zapylające. W przypadku pogody z dużą ilością słonecznych i ciepłych dni wykształcają się jasnoczerwone, dekoracyjne, kuliste owoce. W przypadku młodszych roślin zaleca się w chłodniejszych rejonach kraju okrycie roślin. Im starsza roślina, tym jej odporność na niskie temperatury jest coraz większa. Jego atrakcyjny wygląd sprawia, że dobrze prezentuje się posadzony zarówno w grupach, jak i w formie niskich, formowanych żywopłotów. Ponadto, krzew dobrze znosi przycinanie, co pozwala na jego kształtowanie według własnych preferencji. Nadaje się także do sadzenia w pojemnikach, które można przenieść do pomieszczeń na okres zimowy.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ Najlepsze jest stanowisko słoneczne i koniecznie osłonięte od wiatru.

✅ Powinno się je osłaniać przed nadejściem zimy

✅ Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Radzi sobie na lżejszych podłożach

❌ Unikać sadzenia w miejscach podmokłych

Po posadzeniu należy zdecydować czy pozwalamy krzewowi rosnąć jak chce, decydujemy się na formowanie krzewu. Systematyczne cięcie, powoduje znów mamy dużo czerwonych liści. Pierwszy raz tniemy po zakończeniu kwitnienia. Koniecznym jest pamiętać, iż ostatnie cięcie nie może być później jak w sierpniu. Pędy muszą mieć czas na drewnienie, inaczej przemarzną.

Roślinę najlepiej nawozić dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Powinien być to nawóz mineralny do roślin ozdobnych. Głogownik świetnie się rozwija również, jeśli nawożony jest kompostem.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.