• Bugenwilla Najpiękniej Kwitnące Pnącze doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10
Brak towaru
31.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Bugenwilla Violet De Maze łac. Bougainvillea Violet De Maze może być prowadzona jako pnącze, krzew lub drzewko. Roślinę kształtujemy sami. Jej pędy osiągną długość 3-4 m. Długość pędów reguluje się poprzez coroczne cięcie. Eliptyczne, skórzaste liście rosną na krótkich ogonkach i mają włoski od spodniej strony blaszki. Z racji swojego pochodzenia zaleca się uprawianie rośliny w donicy, gdzie na zimę należy ją schować do cieplejszego pomieszczenia. Kwitnie od maja/czerwca do września, najczęściej  w 2 roku po posadzeniu. Kwiaty właściwe koloru białego są małe i niepozorne i pojawiają się na całej długości pędu rośliny. Największą ozdobę stanowią różowe, imitujące kwiaty barwne podsadki, będące tak naprawdę liśćmi rośliny. Swoim pięknym kwitnieniem przyćmiewa wszystkie inne rośliny, które ma w sąsiedztwie. Należy pamiętać, że w uprawie tej rośliny ważne jest żeby co roku ją przesadzać. Zwłaszcza młode rośliny wymagają corocznego przesadzania. Doniczka nie musi być większa, gdyż rośliny czują się dobrze w małych doniczkach, a chodzi jedynie o zmianę podłoża. Roślina idealnie nadaje się jako roślina doniczkowa na tarasy, balkony i do ogrodów. Może być również uprawiana jako drzewko bonsai.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

✅ bardzo słoneczne, szczególnie lubi stanowisko południowe,

✅ osłonięte od wiatru,

✅ najlepsza ziemia dla bugenwilli to normalna ziemia kwiatowa,

✅ chcąc pobudzić kwitnienie dobrze jest stosunkowo często nawozić, 

✅ obficie podlewać latem,

❌ rośliny nie należy 'przelewać',

Wczesną wiosną (luty/marzec) roślinę należy przyciąć, skracając jego pędy nawet o 2/3 długości. Należy jedynie zostawić kilka centymetrów ubiegłorocznych przyrostów, a następnie przenieść do cieplejszego pomieszczenia i zwiększyć podlewanie. Kiedy roślina zacznie rozwijać liście i wypuszczać młode pędy, warto ją też przesadzić

Nawożenie od kwietnia do sierpnia - nie dłużej, by pędy mogły zdrewnieć przed zimą. Co 7-10 dni można stosować nawóz dla roślin kwitnących. Sporządzamy roztwór o dwukrotnie mniejszym stężeniu niż zalecane na opakowaniu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.