• Bodziszek korzeniasty Geranium Różowe Kwiaty doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
13.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Bodziszek korzeniasty łac. Geranium macrorrhizum jest długowieczną, częściowo zimozieloną bylina, która dorasta do 30-50 cm wysokości. Tworzy zwarte kobierce, które szeroko rozrastają się na boki. Liście są klapowane, o ząbkowanej krawędzi, osiągające dość duże rozmiary- do 20 cm długości. Wiosną i latem są jasnozielone, a jesienią przybierają czerwonawe odcienie. Liście wydzielają także mocny zapach, który można by określić jako lekko korzenny, który jest nieco podobny do tego wydzielanego przez pelargonię pachnącą. Kwitnie od maja do czerwca. Wytwarza baldaszkowate kwiatostany złożone z płaskich, promienistych, pojedynczych kwiatów w kolorze różowym. Bodziszek korzeniasty należy do najwartościowszych roślin okrywowych. Świetnie się sprawdzi jako roślina roślina posadzona na skalniakach, a także posadzona w większych grupach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ słoneczne, półcieniste i dobrze znosi większe zacienienie

✅ gleba średnio urodzajna, lekko wilgotne podłoże

❌ podłoże zbite, gliniaste, podmokłe

Rośliny powinno się systematycznie odchwaszczać, w czasie susz umiarkowanie i systematycznie podlewać oraz nawozić w ciągu kwitnienia raz na miesiąc. Warto ścinać, usuwać przekwitłe kwiatostany.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.