• Żarnowiec dwukolorowy Apricot Gem doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-20
13.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Żarnowiec 'Apricot Gem' łac. Cytisus 'Apricot Gem' jest krzewem dorastającym do wysokości 1,5 m. Jest idealnym krzewem do obsadzania tzw. „trudnych” stanowisk, gdzie inne rośliny nie poradziłyby ze względu na słabą jakość gleby. Rośnie jako krzew o wyprostowanym pokroju i miotlastych pędach. Liście są bardzo drobne i małe, a pędy długie i intensywnie zielone, o kanciastym kształcie. Kwitnienie następuje maju i czerwcu i jest bardzo obfite. Kwiaty są dwukolorowe, żółto-pomarańczowe. Krzew jest ozdobny również po przekwitnięciu ze względu na wcześniej wspomniane pędy. Roślina ta pięknie wygląda na koronach murów, stokach, tarasach lub skarpach. Można ją również uprawiać w dużych donicach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Żarnowiec jest rośliną mało wymagającą, łatwą w uprawie dla każdego. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione i półcieniste, osłonięte od wiatru. Dobrze rośnie na podłożach przepuszczalnych, suchych, ubogich w składniki pokarmowe (np. na piaszczystych), o lekko kwaśnym lub normalnym odczynie. Źle znosi jednak gleby wapienne i zasolone. Rośliny te mają głęboko osadzony, palowy system korzeniowy, dzięki któremu są w stanie przetrwać najgorsze susze, więc nie wymagają częstego podlewania. Dobrze sobie radzą nawet w tak nieprzyjaznym środowisku, jakim są skaliste i kamieniste zbocza. Młode rośliny mogą niekiedy przemarzać podczas suchych, bezśnieżnych zim, dlatego wskazane jest ich okrywanie.

Żarnowca nie trzeba przycinać co roku, ale można to robić, jeśli chcemy skorygować jego pokrój lub wielkość. Przycięcie końcówek pędów sprawia, że żarnowiec lepiej się rozkrzewia. Ważne jest, żeby żarnowce ciąć tu po tym, kiedy przekwitną, gdyż kwitną one na pędach zeszłorocznych. Po zimie warto sprawdzić w jakim stanie są pędy żarnowca. Te, które przemarzły, przycinamy do poziomu gruntu. Nie należy jednak się martwić, ponieważ żarnowiec stosunkowo szybko odrasta.

Nawożenie nie jest wskazane – dla wzmocnienia można stosować co najwyżej wolno działające nawozy organiczne, np. kompost, gdyż roślina ma zdolność do „wyłapywania” azotu z gleby. Korzenie żarnowców żyją w symbiozie z bakteriami, które wiążą azot. Krzewy te potrafią wzbogacić glebę, w której rosną, w ten niezwykle cenny dla roślin pierwiastek.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.