• Zadrzewnia okazała Diva El Madrigal doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 20-40
Pojemność doniczki
Brak towaru
25.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Zadrzewnia okazała Diva El Madrigal łac. Diervilla xsplendens 'Diva El Madrigal' jest krzewem dorastającym do 1-1,5m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój rozłożysty. Pędy są częściowo wzniesione, a częściowo pokładające się. Liście ciemnopurpurowe przez cały sezon, jedynie najstarsze liście, wewnątrz krzewu, nieco zielenieją. Jesienią przebarwiają się na intensywne, wyraziste odcienie czerwonego i pomarańczowego. Kwitnie na przełomie lipca i sierpnia. Kwiatostany koloru żółtego, niewielkiego rozmiaru, ale za to świetnie kontrastujące z ciemnym kolorem liści.Roślina wyjątkowo miododajna. Podczas kwitnienia jest bogatym źródłem nektaru dla motyli, pszczół i innych zapylaczy. Jest polecana do ogrodów przydomowych, parków oraz na miejskie skwery. Świetnie wygląda na tle roślin o jasnym ulistnieniu.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Zadrzewnie są roślinami bardzo plastycznymi i tolerancyjnymi. Nie są wybredne w stosunku do podłoża: dobrze rosną niemal w każdej ziemi ogrodowej, na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Należy jednak pamiętać, że roślina najlepiej się czuje na glebie wilgotnej. Zadrzewnia jest nie tylko tolerancyjna w stosunku do warunków uprawy, ale też dostatecznie mrozoodporna. Dobrze znosi spadki temperatur do -20ºC, dlatego z reguły nie wymaga zimowego okrycia.

Wysoka odporność i brak groźniejszych szkodników czy chorób sprawia, że zadrzewnie to rośliny prawie bezobsługowe. Jedynym zabiegiem, który warto wykonać co roku na wiosnę, jest przycięcie wszystkich pędów na wysokości 20-30 cm od ziemi. Dzięki temu rośliny pozostaną zwarte, wytworzą liczne młode pędy i obficie zakwitną.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.