• Zadrzewnia nadbrzeżna Honeybee doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Pojemność doniczki
12.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Zadrzewnia nadbrzeżna Honeybee łac. Diervilla rivularis 'Honeybee' jest krzewem dorastającym do 1m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój wzniesiony, lekko zaokrąglony. Młode pędy są proste, czerwonawe. Posiada jajowato-lancetowate, złocistożółte liście. Na niektórych liściach mogą pojawiać się nieregularne, jasnozielone plamy, o nieregularnych kształtach. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Kwiatostany wiechowate, koloru żółtego. Roślina jest wyjątkowo miododajna i podczas kwitnienia przyciąga mnóstwo owadów. Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych jako wyrazisty akcent kolorystyczny na rabatach. Świetnie się sprawdzi w uprawie pojemnikowej, na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Zadrzewnie są roślinami bardzo plastycznymi i tolerancyjnymi. Nie są wybredne w stosunku do podłoża: dobrze rosną niemal w każdej ziemi ogrodowej, na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Należy jednak pamiętać, że jak większość odmian o żółtych liściach preferuje gleby umiarkowanie wilgotne.  Zadrzewnia jest nie tylko tolerancyjna w stosunku do warunków uprawy, ale też dostatecznie mrozoodporna. Dobrze znosi spadki temperatur do -20ºC, dlatego z reguły nie wymaga zimowego okrycia.

Wysoka odporność i brak groźniejszych szkodników czy chorób sprawia, że zadrzewnie to rośliny prawie bezobsługowe. Jedynym zabiegiem, który warto wykonać co roku na wiosnę, jest przycięcie wszystkich pędów na wysokości 20-30 cm od ziemi. Dzięki temu rośliny pozostaną zwarte, wytworzą liczne młode pędy i obficie zakwitną.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.