• Wisteria floribunda GLICYNIA Japońska Efektowne PnączeDoniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-15
31.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Glicynia japońska łac. Wisteria Floribunda jest to wieloletnim, silnym pnączem, które rocznie przyrasta o 1-3 metry, w przypadku dorosłych roślin. Rośliny młode rosną wolniej. Pnącze wspina się za pomocą wijących pędów, które po pewnym czasie drewnieją tworząc mocne pnie. Osiąga 6-10 m wysokości/długości. Liście złożone z kilkunastu listków. W młodości są brązowozielone, potem zielone a jesienią częściowo przebarwiają się na żółto. Kwitnie jeszcze przed pojawieniem się liści, od maja do czerwca (pierwsze kwitnienie najczęściej w 3 roku po posadzeniu) i jest wtedy najbardziej efektowną rośliną w ogrodzie – wytwarza wtedy długie (nawet 40-50 cm długości)  kwiatostany o pachnących kwiatach w odcieniach różu i fioletu. Kwiatostany zbudowane z licznych, motylkowatych kwiatów. W sprzyjających warunkach na roślinie pojawiają się ozdobne owoce w postaci grubych, zwisających strąków, w których znajdują się nasiona. Roślinę wykorzystuje się jako dekorację solidnych konstrukcji – altan, pergoli, ścian, ogrodzeń. Można też prowadzić ją w formie drzewka. Młode rośliny poleca się okrywać na zimę, do czasu uzyskania pełnej mrozoodporności.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny, poglądowy wygląd roślin.

miejsce nasłonecznione i osłonięte od wiatrów

✅ podłoże umiarkowanie żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne o odczynie od lekko kwaśnego do obojętnego

podlewać w trakcie suszy

młode sadzonki okrywać

przy niewystarczającej ilości światła roślina słabo kwitnie

Należy ją systematycznie przycinać. Roślinę przycina się dwa razy w roku. Pierwsze cięcie wykonuje się w marcu lub kwietniu. Należy wtedy usunąć chore i przemarznięte pędy. Kolejne cięcie w sezonie wykonuje się w lipcu, skracając pędy o połowę

W okresie kwitnienie warto stosować wieloskładnikowe nawozy mineralne, które mają ograniczoną ilość związków azotowych. Na wiosnę warto zastosować dobrze rozłożony obornik.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.