• Turzyca oszimska Evergold doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
11.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Turzyca oszimska 'Evergold'łac. Carex oshimensis 'Evergold' jest trawą należących do najbardziej ozdobnych. Osiąga do 30 cm wysokości. Charakteryzuje się dwubarwnymi, wąskimi liśćmi w złotym kolorze, z ciemnozielonym paskiem. Tworzy luźne czuprynki długich, łukowo wygiętych liści o wyraźnej, jaskrawej barwie. Turzyca 'Evergold' jest zimozieloną trawą, co sprawia, że jest ozdobna nawet podczas sezonu zimowego. Roślina kwitnie w czerwcu. Kwiatostany nie są zbyt efektowne, wręcz są niezauważalne pośród długich liści. Z uwagi na efektowny pokrój i liście można ją posadzić w ogrodzie, jak również w donicy. Świetnie będzie wyglądać w pojedynczych okrągłych donicach na tarasie jak i w większych jako element wypełnienia kompozycji w rośliny ozdobne z liści oraz tych kwitnących sezonowo.

Zdjęcie nr 2 przedstawia poglądowy wygląd roślin wczesną wiosną, gdy rośliny budzą się do życia. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Z racji swojego pochodzenia preferuje ciepłe, zaciszne, słoneczne (lub delikatnie zacienione) stanowiska. W słońcu wybarwienie liści będzie wyraźniejsze, w cieniu nieco mniej. Gleba musi być przepuszczalna, żyzna, umiarkowanie wilgotna, o pH lekko kwaśnym lub obojętnym. Stale wilgotna gleba gwarantuje szybki, bujny wzrost. Podobnie jak wszystkie rośliny zimozielone, wymaga miejsca osłoniętego, liście mogą być uszkadzane nie przez mróz, ale przez słońce i gwałtowne zmiany temperatury pod koniec zimy i na przedwiośniu. Na zimę wskazane zabezpieczenie roślin przez lekkie przykrycie liśćmi. Co więcej należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.  W przeciwnym przypadku trawa może być porażana przez choroby grzybowe, a zimą spada jej mrozoodporność.

Pielęgnacja turzycy polega na odpowiednim przycinaniu liści i pędów. Taki zabieg wykonywany jest zawsze wiosną. Nie należy bać się przycinania. Powinno się mocno przyciąć całą turzycę, aby pozostawić maksymalnie 15 cm liści i pędów nad ziemią. Pielęgnacja turzycy polega również na wyczesywaniu źdźbeł trawy. Taki zabieg wykonujemy po zimie, dzięki czemu bez trudu pozbędziemy się uszkodzonych oraz przesuszonych liści.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.