• Trawa pampasowa Sunningdale Silver doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
12.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Trawa pampasowa 'Sunningdale Silver'łac. Cortaderia selloana 'Sunningdale Silver' jest trawą osiągającą 2,5-3 m wysokości i 1,5 m szerokości podczas kwitnienia. Liście rozłożyste, zielone, mają ostre brzegi. Kwitnie we wrześniu. Kwiatostany w formie puchatych wiechów, w kolorze beżowo-białym.Zaleca się uprawę tej rośliny w donicy i chowanie jej na zimę w cieplejszym pomieszczeniu lub przynajmniej staranne okrywanie rośliny. Trawa pampasowa może być stosowana jako soliter lub też w nasadzeniach grupowych. Świetnie wygląda posadzona przy zbiornikach wodnych i w towarzystwie innych traw np. miskantów.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia poglądowy wygląd roślin wczesną wiosną. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Z racji swojego pochodzenia preferuje ciepłe, zaciszne, słoneczne stanowiska i przepuszczalne, żyzne, umiarkowanie wilgotne gleby. Jeśli decydujemy się uprawiać roślinę w ogrodzie, bez wnoszenia jej do pomieszczenia na zimę, to przed nadejściem zimy powinno się ją solidnie zabezpieczyć przed niską temperaturą i silnymi wiatrami. Co więcej należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.  W przeciwnym przypadku trawa może być porażana przez choroby grzybowe, a zimą spada jej mrozoodporność.

Zwykle można przycinać trawy już od połowy marca. Jeżeli jednak zima się przedłuża, to cięcie opóźniamy do czasu ustąpienia silnych przymrozków. Powód jest prosty – suche liście doskonale chronią korzeń przed zimnem. Najczęściej widać, kiedy środek kępy trawy zaczyna nabierać żywych kolorów i pojawiają się młodziutkie pędy – to dobry moment na cięcie. Jeśli zima była łagodna, to roślinę należy oczyścić tylko z uschniętych liści. Zwykle jednak potrzebne jest przycięcie całej kępy. Roślinę przycinamy nie więcej niż około 10 cm nad ziemią, ponieważ zbyt mocne cięcie może uszkodzić pojawiające się już w tym czasie młode pędy. Najprościej jest jedną ręką zebrać w pęk wszystkie pędy, a drugą poniżej ściąć równo trawę na odpowiedniej wysokości. Jeśli spóźnimy się z cięciem i rośliny zaczną wypuszczać młode liście, zabieg usuwania starych pędów i liści należy przeprowadzić ostrożnie i pojedynczo przycinać po kolei każdą uschniętą łodygę uważając, by nie uszkodzić nowych przyrostów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.