• Tamaryszek Różowy Wyjątkowo Pięknie Kwitnie doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-10
Brak towaru
16.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Tamaryszek pięciopręcikowy 'Rubra' łac. Tamarix ramosissima Rubra to przepiękny krzew osiągający do 3 m wysokości. Tamaryszek pięciopręcikowy różni się od innych odmian tym, że wytwarza okazalsze kwiatostany. Pokrój luźny, strzelisty. Liście zielone, igiełkowane, na pędach układają się niezwykle gęsto. Sprawia to, krzew wygląda wyjątkowo również poza okresem kwitnienia. Roślina bardzo obficie kwitnie, od lipca do sierpnia (najczęściej w drugim roku po posadzeniu).  Na pędach tegorocznych pojawiają się duże, przepiękne kwiaty, niezwykle zachwycające. W pączkach są one ciemnoróżowe, zaś po rozwinięciu stają się jaśniejsze. Z daleka wyglądają jak puszyste, wydłużone kotki (bazie). Szczególnie polecany do pojedynczych nasadzeń jako soliter, gdzie będzie mógł swobodnie rosnąć i prezentować swój wyjątkowy wygląd. Nadaje się również do sadzenia w luźnych grupach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ mało wymagający

✅ preferuje stanowisko słoneczne – wtedy najobficiej kwitnie

✅ dobrze sprawdza się na glebach lekkich, piaszczystych

✅ przed nadejściem mrozów powinno się je więc okryć

❌ należy unikać sadzenia ich jedynie w podłożach ciężkich i podmokłych.

Dorosłe okazy należy przycinać, jednak nie trzeba robić tego zbyt często. Roślina dobrze znosi cięcie. Wszystkie pędy można skrócić o 1/3 długości. Krzew szybko odbije i pojawią się nowe pędy. To najlepszy sposób na jego odmłodzenie. Tamaryszek może równie dobrze rosnąć luźno, bez cięcia.

Nawożenie (szczególnie mineralne) nie jest konieczne. Można natomiast zdecydować się na mało „intensywny” i wolno działający nawóz organiczny, np. kompost

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.