• Pęcherznica Lady in Red doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
14.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Pęcherznica kalinolistna 'Lady in Red' łac. Physocarpus opulifolius 'Lady in Red' jest krzewem dorastającym do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój gęsty, zwarty. Pędy wzniesione, młode w kolorze czerwonym, starsze pokryte brązową, łuszczącą się cienkimi paskami korą. Cechą charakterystyczną tej odmiany są wyjątkowo dekoracyjne liście. Początkowo, wiosną liście jaskrawoczerwone i błyszczące, potem, w trakcie sezonu, matowieją i ciemnieją do barwy purpurowo czarnej. Kwitnie pod koniec wiosny. Pojawiają się wtedy ciemnoróżowe pąki kwiatowe z których w czerwcu i lipcu rozwijają się białe kwiatuszki z delikatnymi różowymi przebarwieniami. Zebrane są one w kuliste kwiatostany. Świetnie sprawdzi się jako element żywopłotu czy kompozycji krzewowej na rabatach. Polecana również do pojedynczych nasadzeń w przydomowych ogrodach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Pęcherznica kalinolistna jest wyjątkowo łatwa w uprawie. Nie ma większych wymagań w stosunku do podłoża i bardzo dobrze znosi niskie temperatury. Dobrze zniesie niemal każdą, nawet suchą lub ubogą glebę ogrodową, chociaż preferuje podłoża umiarkowanie wilgotne i żyzne Jest również odporna na zanieczyszczone, miejskie powietrze oraz przejściową suszę. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, gdyż wtedy jego liście są najpiękniej wybarwione, ale poradzi sobie również w półcieniu. Rośliny dobrze znoszą przesadzanie i są dość odporne na ataki ze strony chorób i szkodników.

Cięcie pęcherznicy należy wykonywać zaraz po jej okresie kwitnienia. Nie powinno się tego robić wcześniej, ponieważ kwitnie ona na zeszłorocznych pąkach. Dzięki cieciu roślina będzie zdecydowanie bardziej gęsta i okazała. Cięcie można też wykonać jesienią, ale nie będzie to tak skuteczne, jak cięcie po kwitnieniu. Powinno się przycinać ją co roku, dzięki temu będzie wytwarzała wiele pięknych kwiatów. Jeśli ktoś zdecydował się na żywopłot z tej odmiany, to cięcie należy wykonać 2 razy w roku. Pierwszy raz po przekwitnięciu, a drugi raz jesienią.

Jeśli roślina posadzona jest w żyznej glebie, to nie wymaga częstego nawożenia. Im bardziej piaszczysta i przepuszczalna jest gleba, tym częściej potrzebuje zasilania. Najczęściej wystarczy wiosenna dawka kompostu domieszana do ziemi. Na ubogiej glebie oraz w uprawie doniczkowej zalecane jest podawanie płynnego nawozu w odstępach dwutygodniowych. Zasilanie nawozem prowadzi się wyłącznie w fazie wzrostu roślin, czyli między kwietniem i sierpniem. Późniejsze nawożenie utrudnia zdrewnienie młodych pędów, przez co stają się one wrażliwe na mróz.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.