• Paulownia Tlenowe Drzewko doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-15
27.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Paulownia puszysta/omszona łac. Paulownia tomentosa, znana też pod nazwą Drzewa Tlenowego lub Cesarskiego Drzewka Szczęścia jest drzewem osiągającym 8-10 m wysokości. Roślina charakteryzuje się wyjątkowo szybkim wzrostem, który przy sprzyjających warunkach może wynosić 1-2m/rok. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że wszystkie młode pędy są miękko owłosione. Pokrój parasolowaty. Liście posiadają wyjątkowy walor dekoracyjny i osiągają do 40 cm długości. Kwitnie wyjątkowo obficie, najczęściej w maju, jeszcze przed rozwojem liści. Dzwonkowate, okazałe i gęsto oblepiające drzewo kwiaty są największą ozdobą tej rośliny. Osiągają długość do 30 cm i mają barwę od blado różowych do fioletowych. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że wyjątkowo przyjemnie pachną. Roślina ta doskonale oczyszcza powietrze (m.in. z dwutlenku siarki), a jej młode okazy wytwarzają nawet 10 razy więcej tlenu niż inne młode drzewa. Potrafi także asymilować dziesięciokrotnie większe ilości CO2 niż większość drzew. Paulownia to wyjątkowo ozdobna roślina. Doskonale sprawdzi się jako soliter. Z racji swojego pochodzenia polecana jest do uprawy w cieplejszych częściach naszego kraju. Wskazane jest także okrywanie rośliny, przynajmniej w pierwszych latach po posadzeniu.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

✅najbardziej słoneczne i osłonięte od zimnych wiatrów,

✅rośnie nawet na ubogich glebach, ale żyzne i przepuszczalne podłoże będzie dla niej najlepsze,

odczyn ziemi od lekko kwaśnego do lekko zasadowego,

✅ młode rośliny najlepiej okryć przed nadejściem mrozu,

Przycinanie drzewka szczęścia powinno odbywać się po zimie, w ramach regeneracji i usunięcia zamarzniętych i zniszczonych pędów. Kiedy sadzonka jest jeszcze młoda, można wykonywać bardzo mocne cięcie, dzięki któremu paulownia puszysta będzie miała o wiele większe liście.

Drzewa tlenowe można zasilać 2-3 razy w roku nawozami, wiosną z azotem, latem z fosforem, potasem i mikroelementami.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.