• Milin amerykański Judy Kwitnące Najpiękniejsze Pnącze doniczka 1L

Symbol: 15519029792
Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 10
Brak towaru
24.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru

Milin amerykański 'Judy' łac. Campsis radicans 'Judy' jest wyjątkowym pnączem, które osiąga długość 6-10 m. W sprzyjających warunkach roczny przyrost 3 m, ale najczęściej jest to 1-2 m. Pędy sztywne, grube, długie, wijące się, które za pomocą korzeni czepnych wspinają się ku górze. Liście są ciemnozielone, pokryte od dołu drobnymi włoskami, jesienią przebarwiają się na żółto. Miliny bardzo późno wznawiają wegetację po zimie, pączki liściowe zaczynają nabrzmiewać nawet dopiero na początku maja. Kwitnie spektakularnie, od lipca do września, najczęściej w 2-3 roku po posadzeniu. Kwiaty trąbkowate, żółte z pomarańczowym środkiem, wielkości do 10 cm, zebrane w baldachogroniaste kwiatostany.Roślina produkuje duże ilości nektaru, czym przyciągająca pożyteczne owady. Milin amerykański doskonale spełnia funkcję rośliny osłonowej i krótkim czasie pokryje i zazieleni ogrodowe pergole, ogrodzenia, altany i inne podpory.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny, poglądowy wygląd roślin.

✅ słoneczne, ciepłe,

✅ gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, wilgotna o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym,

✅ w najzimniejszych rejonach kraju i w pierwszych latach zaleca się przez pierwsze 2-3 lata zaleca się okrywanie rośliny u podstawy,

❌ nie znosi długotrwałego przesuszenia ani mroźnych wiatrów,

W pierwszym roku po posadzeniu można roślinę przyciąć na wysokości 15 cm. Taki zabieg sprawi, że roślina wytworzy dużą ilość pędów. W kolejnych latach wczesną wiosną należy obcinać zeszłoroczne pędy, pozostawiając 2 lub 3 węzły. Silne cięcie stymuluje kwitnienie rośliny, dlatego warto je corocznie przeprowadzać.

Milin amerykański powinno nawozić się dwukrotnie mineralnym nawozem wieloskładnikowym, lub jeden raz na wiosnę nawozem długodziałającym. Jesienią można usypać pod rośliną niewielki kopczyk z kompostu (naturalne nawożenie kompostem).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.