• Lilak pospolity Znamya Lenina Wyjątkowo Pachnie doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
13.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Lilak pospolity 'Znamya Lenina' łac. Syringa vulgaris 'Znamya Lenina jest krzewem osiągającym wysokość do 3 m. Pokrój wzniesiony, gęsto rozgałęziony. Liście zielone, gładkie, sercowate. Kwitnie w maju, wyjątkowo obficie. Kwiaty koloru intensywnie purpurowego, zebrane w gęste wiechy. Charakteryzują się wyjątkowo silnym, przyjemnym zapachem. Lilak może być  sadzony pojedynczo, a także w grupach. Ze względu na piękny zapach nadaje się do kompozycji z innymi niskimi krzewami lub bylinami przy altanach i tarasach. Gałęzie tej rośliny wraz w rozkwitniętymi kwiatami wspaniale nadają się do wazonów.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅gleba żyzna i przepuszczalna,

✅najlepiej czuje na stanowisku słonecznym,

✅odczyn gleby lekko kwaśny,

✅ potrzebuje dużo wody do prawidłowego rozwoju,

✅ dobrze znosi brak wody, ale w czasie susz zaleca się go podlewać

❌ gleby gliniaste i ciężkie

Po kwitnieniu warto usunąć przekwitające kwiatostany, aby nie osłabiały rośliny. W tym czasie można również przyciąć krzew, co spowoduje, że roślina się zagęści. Co 2-3 lata pędy warto skrócić o 1/3 do 1/2 długości.

Roślinę najlepiej nawozić w kwietniu i używać do tego nawozu wieloskładnikowego do krzewów kwitnących – z dużą ilością fosforu i potasu. Można też zastosować nawóz o wolnym działaniu- najlepiej 3 miesiące. Nie ma potrzeby nawożenia lilaków bardzo młodych (2-3 lata od posadzenia).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.