• Krzewuszka cudowna Biała Obficie Kwitnie doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-15
13.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Krzewuszka cudowna 'Bristol Snowflake' łac. Weigela florida 'Snow Flake'  jest krzewem dorastającym do 1,8 m wysokości i szerokości 1,5 m. Charakteryzuje się wyprostowanym, luźnym pokrojem. Posiada liczne uniesione, bogato ulistnione pędy w kolorze czerwono-brązowym (starsze pędy pokładają się na boki. Liście rośliny są zielone, w kształcie owalnym. Kwitnie wyjątkowo obficie, na przełomie czerwca i lipca. Czasem powtarza kwitnienie późnym latem, ale jest ono mniej obfite. Kwiaty w pąkach żółtozielone z różową krawędzią. Po rozwinięciu pąków obsypana jest czysto białymi, pięknymi dzwonkowatymi, dość dużymi kwiatami o średnicy około 3 cm. Odmiana ta może być sadzona jako soliter lub w różnych kompozycjach i grupach. Najpiękniej wygląda posadzona wraz z kontrastującymi trawami ozdobnymi, bylinami i niskimi krzewami.Idealnie nadaje się do sadzenia w pojemnikach, donicach, na balkonach i tarasach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅Najlepiej rośnie jednak w podłożach żyznych, przepuszczalnych, stosunkowo wilgotnych, o średniej zawartości składników pokarmowych.

✅W czasie upalnych dni warto ją nawadniać dodatkowo.

✅Roślina preferuje stanowiska słoneczne, ale znosi także półcień. Należy jednak pamiętać, że w miejscach cienistych kwitnie bardzo słabo.

✅pH: od kwaśnego po słabo zasadowy.

❌Stanowiska otwarte, wietrzne, ponieważ na takich stanowiskach, krzewuszki w mroźne zimy mogą przemarzać.

Te krzewy bardzo dobrze znoszą przycinanie błyskawicznie regenerując się i wytwarzając nowe pędy. Nie należy się więc obawiać tego zabiegu. Bez odpowiedniego przycinania krzew łatwo przerzedza się od środka. Cięcie warto przeprowadzać regularnie, bowiem nie dość, że polepsza kondycję rośliny, to jeszcze wspiera jej kwitnienie. Mniej więcej co 3-4 lata roślinę należy odmłodzić, usuwając wszystkie stare pędy, optymalnie najniżej, jak to możliwe, tuż nad ziemią.

W uprawie krzewuszki ważne będzie odpowiednie nawożenie, które należy rozpocząć po dwóch latach uprawy. Krzewuszki, jako intensywnie kwitnące rośliny doniczkowe i krzewy do ogrodu dobrze dobranych nawozów. Mogą to być preparaty wieloskładnikowe do roślin kwitnących. Nawożenie rozpoczynamy w kwietniu i kontynuujemy kilkukrotnie w odstępach co dwa tygodnie. Należy unikać silnego nawożenia, zwłaszcza w późniejszym terminie, ponieważ wpływa ono na gorsze zimowanie krzewów, które stają się podatniejsze na przemarzanie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.