• Kostrzewa sina Elijah Blue doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
12.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Kostrzewa sina 'Elijah Blue' łac. Festuca glauca 'Elijah Blue' jest kępkową trawą ozdobną, osiągającą do 25-35 cm wysokości. Wąskie liście tej odmiany mają wyjątkowe i intensywne, niebieskoszare odcienie. Kolor ten jest wyraźny i nie płowieje nawet, gdy lato jest bardzo słoneczne. Jest to charakterystyczna cecha tej odmiany, ponieważ liście Kostrzewy sinej wydzielają specjalny, zabezpieczający, woskowaty nalot, a im więcej tej wydzieliny tym kolor jest wyrazistszy. Kwiaty pojawiają się od czerwca do lipca, są zwykle nieliczne, początkowo niebieskie, w trakcie rozwoju szarzeją, a następnie brązowieją. Roślina ta najlepiej wygląda w grupach na rabatkach, ale również na skalniakach ze względu na swoje upodobania do słońca.  Z powodzeniem można też przy jej pomocy ozdobić swój taras czy balkon, ponieważ świetnie radzi sobie w pojemnikach.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Kostrzewy preferują słoneczne stanowisko, z umiarkowanie wilgotnym do suchego i przepuszczalnym podłożem. Gleba nie powinna być zbyt żyzna. Na glebach żyznych i wilgotnych okres życia roślin ulega znacznemu skróceniu. Im uboższa gleba i suchszy teren, tym bardziej intensywny kolor źdźbeł. Nie należy się obawiać, że na lepszej glebie podlewana roślina będzie źle rosła. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że nie będzie aż tak niebieska. Jest to więc także wskazówka pielęgnacyjna: jeśli roślina traci kolor należy na jakiś czas zaprzestać podlewania i nawożenia. Jako roślina zimozielona może być narażona na zimowe przesychanie, ale ze względu na rozmiary zwykle zimuje pod śniegiem. W bezśnieżne zimy warto ją nieco osłonić, zwłaszcza jeśli rośnie na stanowisku wietrznym. W zacisznych miejscach zimuje bez szwanku.

Kostrzewę siną z reguły wyczesuje się wczesną wiosną w celu pozbycia się suchych i podgniłych źdźbeł. Jednak jeśli roślina nie wygląda atrakcyjnie, a wyczesanie nie przyniosło spodziewanego efektu, to należy przyciąć kostrzewę siną również wczesną wiosną. Takie cięcie pobudzi kostrzewę do wypuszczania nowych źdźbeł, a jej wygląd stanie się atrakcyjniejszy.

Do przycinania kostrzewy sinej potrzebny nam będzie ostry sekator, którym wycinamy wszystkie suche i obumarłe źdźbła, do długości zielonych części trawy, przeważnie na wysokość około 3 cm. Po wykonaniu cięcia kostrzewa sina dosyć szybko zacznie się rozrastać i nabierze pożądanego wyglądu.

Nawozić  zaleca się co najwyżej w pierwszym roku po posadzeniu, aby spowodować odpowiednie rozbudowanie kępek. W kolejnych latach jest to niewskazane, gdyż niekorzystnie wpływają na wybarwienie liści. Niewielkie dawki nawozów (najlepiej wieloskładnikowych lub potasowo-fosforowych) można podać także na jałowych i kamienistych glebach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.