• Kocimiętka Nepeta Przeciwko Komarom doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-20
11.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Kocimiętka Faassena Walker's Low łac. Nepeta × faassenii Walker's Low jest wieloletnią byliną, która osiąga do 60 cm wysokości. Tworzy gęste kępy. Łodygi od dołu silnie rozgałęzione. Liście sercowate, szaro-zielone, mocno pachnące. Kwitnie bardzo obficie, od czerwca do września. Podczas kwitnienia kwiaty wabią motyle i inne owady, np. pszczoły. Kwiaty wyjątkowo śliczne, w kolorze lawendowo-niebieskim, zebrane w kłosowate kwiatostany. Cechą charakterystyczną kwiatów jest ich silny zapach. Zapach ten szczególnie atrakcyjny potrafi być dla kotów, które potrafią godzinami leżeć w pobliżu rośliny. Jednocześnie zapach potrafi odstraszać komary i mniejszym stopniu mszyce. Kocimiętka ze względu na jej zapach jest idealna do sadzenia w miejscach gdzie przebywają często ludzie. Pięknie prezentuje sadzona w większych grupach, a także na obwódkach rabat lub w ogrodzie skalnym. Można posadzić ją w towarzystwie wyższych roślin, żeby zasłaniały ich mniej estetyczne, dolne części.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅preferuje stanowiska słoneczne, ale poradzi sobie również w lekkim półcieniu,

✅może rosnąć nawet w podłożu suchym i piaszczystym,

✅odporna na suszę oraz w pełni mrozoodporna,

❌ podłoże zbite, gliniaste, podmokłe

Regularne przycinanie kocimiętki to zabieg, który pozwoli przedłużyć jej kwitnienie. Po pierwszym rozkwicie należy skrócić ją do wysokości kilku centymetrów – sprawi to, że roślina ponownie zakwitnie. Jesienią należy także przyciąć ją tuż nad ziemią, dzięki czemu łatwiej przetrwa zimę, a wiosną mocniej się rozrośnie.

Należy uważać, gdyż bardzo łatwe jest jej przenawożenie. Na zbyt nawiezionym podłożu traci bujność i walory estetyczne. Jeżeli uprawiana jest na jednolitej rabacie, wystarczy coroczne zasilanie małymi dawkami wieloskładnikowego nawozu. 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.