• Judaszowiec kanadyjski doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 15-40
39.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Judaszowiec kanadyjski łac. Cercis canadensis jest krzewem po kilkunastu latach osiagającym do 5-6 m. Ma mocny, niewysoki, prosty lub nieregularnie pokrzywiony pień i liczne. Gałęzie dość grube, silnie rozkładające się na boki. Kora na pniu jest ciemna, gładka.  Z wiekiem staje się ona bruzdowato spękana i łuszcząca się niewielkimi płatami. Pędy są cienkie, niezbyt długie, często zygzakowato powyginane. Młode przyrosty początkowo są zielone, zaś potem drewnieją i pokrywają się brązową, błyszczącą korą. Liście są sercowate, z ostrym zakończeniem mają bardzo cieknie blaszki. Przebarwiają się jesienią na złocisto. Kwitnienie następuje ok. 2-3 lata po posadzeniu. Roślina wtedy kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty koloru różowego, rozmiaru ok. 1cm, zebrane w pęczki. Co ciekawe kwiaty te pojawiają się na całym drzewie – na starszych pędach, a w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych także na pniu (tzw. kaulifloria). Kwiaty wyglądają z daleka jak przylepione do rośliny, co daje zjawiskowy efekt. Należy wspomnieć, że kwiaty są jadalne i mogą być spożywane np. w sałatkach lub dodawane do napojów. Pączki kwiatowe nadają się do marynowania albo kandyzowania. Odmiana ta jest jedną z najbardziej odpornych na mróz odmian judaszowców, ale zalecane jest okrywać młode rośliny, które jeszcze nie są tak zahartowane jak starsze okazy. Judaszowiec pasuje zarówno do mniejszych jak i większych ogrodów. Jest idealny do miejsc wyeksponowanych i sprawdza się jako soliter.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

 

Roślina wymaga żyznej i przepuszczalnej gleby o odczynie zasadowym lub zbliżonym do obojętnego. Nie lubi zbyt ciężkich i podmokłych gleb. Preferuje przepuszczalne podłoże, najlepiej o umiarkowanym poziomie wilgotności. Roślina dobrze znosi przejściową suszę i może być sadzona we wszystkich typowych ziemiach ogrodniczych. Aby się rozwijać roślina musi mieć dostęp do światła, a także potrzebuje ciepła. Ogólna wytrzymałość rośliny to -28 stopni Celsjusza, ale podatna jest na uszkodzenia mroźnego wiatru i może przemarzać, jeżeli zostanie poddana długotrwale niskiej temperaturze. Należy więc zadbać, by roślina była dobrze osłonięta przed wiatrem. Warto dodać, że judaszowiec nie lubi przesadzania, więc warto przed posadzeniem dobrze przemyśleć dla nich miejsce.

Roślin tych nie powinno się przycinać, gdyż niezbyt dobrze znoszą taki zabieg. Zabieg, który będzie źle wykonany może doprowadzić do choroby rośliny, a w rezultacie do jej utraty. Wyjątkiem tutaj są młode egzemplarze, które można formować za pomocą cięcia.

Ze względu na intensywne kwitnienie, roślina potrzebuje nawożenia. Jesienią lub na wiosnę należy dostarczyć roślinie kompostu lub superfosfatu. Im więcej kwiatów dana roślina wytwarza, tym więcej nawozu potrzebuje. Wyłożony jesienią kompost może również nieco pomóc w nieprzemarzaniu roślin, gdyż okryje system korzeniowy roślin.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.