• Imperata Red Baron doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
14.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Imperata cylindryczna 'Red baron' łac. Imperata cylindrica 'Red baron' dorasta do 40-50cm wysokości. Rozrasta się dość wolno. Odmiana ta jest prawdziwym unikatem wśród traw ozdobnych, gdyż jako jedna z bardzo niewielu odmian posiada tak wyjątkowe zabarwienie liści, które staje się intensywniejsze pod koniec sezonu. Na początku są one zielone, jednak później przybierają piękny, charakterystyczny i czerwony odcień. Na jesień zamienia się on w jeszcze intensywniejszą, purpurową barwę. W naszych warunkach klimatycznych praktycznie nie kwitnie (więc także nie zawiązuje nasion). Odmianę tą można uprawiać w ogrodach przydomowych i osiedlowych, w zieleni publicznej oraz w pojemnikach zdobiących balkony i tarasy. Bardzo efektownie prezentuje się  w dużych grupach jednoodmianowych, zaaranżowanych np. w formie łuku czy długiej wstęgi przecinającej rabatę.
 
Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Roślina ta preferuje ciepłe, zaciszne, słoneczne (lub delikatnie zacienione) stanowiska. Gleba musi być przepuszczalna, żyzna, umiarkowanie wilgotna, o pH lekko kwaśnym lub obojętnym. W pierwszym roku uprawy warto zabezpieczyć rośliny na zimę. Najlepiej obsypać kępy traw korą, trocinami, liśćmi lub słomą. Co więcej należy zapewnić jej grunt dobrze zdrenowany, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu.  W przeciwnym przypadku trawa może być porażana przez choroby grzybowe, a zimą spada jej mrozoodporność.

Zwykle można przycinać trawy już od połowy marca. Jeżeli jednak zima się przedłuża, to cięcie opóźniamy do czasu ustąpienia silnych przymrozków. Powód jest prosty – suche liście doskonale chronią korzeń przed zimnem. Najczęściej widać, kiedy środek kępy trawy zaczyna nabierać żywych kolorów i pojawiają się młodziutkie pędy – to dobry moment na cięcie. Jeśli zima była łagodna, to roślinę należy oczyścić tylko z uschniętych liści. Zwykle jednak potrzebne jest przycięcie całej kępy. Roślinę przycinamy nie więcej niż około 10 cm nad ziemią, ponieważ zbyt mocne cięcie może uszkodzić pojawiające się już w tym czasie młode pędy. Najprościej jest jedną ręką zebrać w pęk wszystkie pędy, a drugą poniżej ściąć równo trawę na odpowiedniej wysokości. Jeśli spóźnimy się z cięciem i rośliny zaczną wypuszczać młode liście, zabieg usuwania starych pędów i liści należy przeprowadzić ostrożnie i pojedynczo przycinać po kolei każdą uschniętą łodygę uważając, by nie uszkodzić nowych przyrostów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.