• Hortensja drzewiasta Lime Rickey Limonkowa Annabelle doniczka 1 L

16.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Hortensja drzewiasta Lime Rickey łac. Hydrangea arborescens 'Lime Rickey' jest krzewem dorastającym do 1,2m wysokości i podobnej szerokości. Swoim wyglądem przypomina znaną i popularną odmianę 'Annabelle', ale rożni się od niej kolorem kwiatów. Pokrój kulisto-krzaczasty. Liście jajowate, barwy zielonej. Kwitnie od lipca do września. Kwiatostatny w formie okazałych, kopulastych baldachów, średnicy do 35-40 cm. Początkowo mają one świeży, limonkowy kolor. W miarę rozwoju kwiaty stają się kremowo-białe, a pod koniec kwitnienia ponownie zielenieją. Ze względu na długie kwitnienie szczególnie polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych w grupach, obok miejsc do wypoczynku. To również doskonały wybór na rabaty, skalniaki, do uzupełnienia otoczenia domu i urozmaicenie trawnika.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 
Kod producenta P11 Hortensja Drzewiasta Lime Rickey
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 1
Wysokość rośliny [cm] 5-15 (2)
Rodzaj rośliny Hortensje
Producent inna
Nazwa łacińska hydrangea arborescens
Kraj Polska
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 1-2l
Styl ogród nowoczesny, ogród skalny, ogród śródziemnomorski
Cechy charakterystyczne lubiące cień, oczyszczające powietrze, proste w pielęgnacji, przyjazne dla zwierząt
Kolor kwiatów różnobarwny

Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, bardzo odporna na mróz- strefa 5a, czyli do ok. -29°C. Podstawowe wymagania stanowiska:

 • ziemia lekko kwaśna (5.6-6.5 pH),
 • stanowisko słoneczne lub półcieniste,
 • w trakcie kwitnienia niezbędne obfite podlewanie, co zapewni piękny wygląd kwiatów,
 • w przypadku kilku roślin odstęp przynajmniej 1 metra.

Jak widać, roślinka ta nie ma zbyt wielu wymagań w temacie stanowiska, co czyni ją idealnym rozwiązaniem również dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z ogrodem.

Jak już wcześniej było wspomniane jak każda hortensja bukietowa kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego cięcie trzeba wykonać w miarę możliwości wcześnie(koniec marca/początek kwietnia), jeszcze przed rozwojem liści. Celem zabiegu jest otrzymanie większej liczby mocnych i grubych pędów. Przycinanie hortensji bukietowej najlepiej wykonać na kolejnych grubych i mocnych gałązkach, nad pierwszym, drugim lub trzecim pąkiem, tak, by pojawiające się duże kwiaty nadały krzewowi oryginalny kulisty kształt. Jeśli naszym zamiarem jest wyhodowanie wysokich krzewów, wystarczy wycinać jedynie suche kwiatostany. Na gałązkach pojawią się drobniejsze kwiaty, za to znacznie liczniej.

Regularne nawożenie hortensji bukietowej sprawi, że z czasem zacznie rosnąć większa i mocniejsza. Poza tym, mając pod dostatkiem substancji odżywczych rozwinie pełniejsze i jeszcze bardziej efektowne kwiaty.Stosując do nawożenia materiał organiczny można użyć naturalnego kompostu. W przypadku ubogiej gleby oraz w uprawie doniczkowej zaleca się jednak stosowanie nawozu mineralnego. Wzmocni on roślinę i zasili w dodatkowe składniki odżywcze. Kiedy tylko na hortensji bukietowej pojawią się żółte liście, może to być oznaką niedoboru składników pokarmowych albo zastoju wody w glebie. W ostatnim przypadku zgnilizna korzeni powoduje niedostateczne zaopatrzenie rośliny w pokarm.

 • Sadzonka bardzo ładna i zdrowa. Dobrze zapakowana. Szybka dostawa. Polecam
  Justyna J. (2023-06-26)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena