• Hortensja drzewiasta Candybelle Bubblegum doniczka 1L

Brak towaru
16.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Hortensja drzewiasta 'Candybelle Bubblegum' łac. Hydrangea arborescens 'Candybelle Bubblegum' jest krzewem dorastającym do 80cm wysokości i podobnej szerokości. Pokrój kulisty, krzaczasty. Liście duże, ciemnozielone, z lekko brązowym odcieniem. Kwitnie wyjątkowo obficie, od końca czerwca do sierpnia. Kwiatostany wielkości do 35 cm, przypominają kule i w pełni kwitnienia wyglądają, jak balony z gumy balonowej (stąd jej nazwa), mające początkowo przyjemny, ciepły, cukierkowy, różowy kolor, a w trakcie kwitnienia jaśnieją. Kwiatostany pięknie kontrastują z zieloną barwą liści. Odmiana ta polecana jest do nasadzeń w ogrodach przydomowych,  szczególnie w miejscach wyeksponowanych, ze względu na wyjątkowy wygląd kwiatostanów. Nadaje się także do uprawy w pojemnikach,  na tarasach lub balkonach.
Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 
Kod producenta Candybelle Bubblegum P11 OzdobnyOgrod
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 1
Wysokość rośliny [cm] 10-20 (3)
Rodzaj rośliny Hortensje
Producent inna
Nazwa łacińska hydrangea arborescens
Kraj Polska
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 1-2l
Styl ogród japoński, ogród nowoczesny, ogród skalny, ogród śródziemnomorski, ogród wiejski
Cechy charakterystyczne lubiące cień, lubiące słońce, proste w pielęgnacji, rzadko spotykane
Kolor kwiatów różowy

Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, bardzo odporna na mróz- strefa 5a, czyli do ok. -29°C. Podstawowe wymagania stanowiska:

 • ziemia lekko kwaśna (5.6-6.5 pH),
 • stanowisko słoneczne lub półcieniste,
 • w trakcie kwitnienia niezbędne obfite podlewanie, co zapewni piękny wygląd kwiatów,
 • w przypadku kilku roślin odstęp przynajmniej 1 metra.

Jak widać, roślinka ta nie ma zbyt wielu wymagań w temacie stanowiska, co czyni ją idealnym rozwiązaniem również dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z ogrodem.

Jak już wcześniej było wspomniane jak każda hortensja bukietowa kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego cięcie trzeba wykonać w miarę możliwości wcześnie(koniec marca/początek kwietnia), jeszcze przed rozwojem liści. Celem zabiegu jest otrzymanie większej liczby mocnych i grubych pędów. Przycinanie hortensji bukietowej najlepiej wykonać na kolejnych grubych i mocnych gałązkach, nad pierwszym, drugim lub trzecim pąkiem, tak, by pojawiające się duże kwiaty nadały krzewowi oryginalny kulisty kształt. Jeśli naszym zamiarem jest wyhodowanie wysokich krzewów, wystarczy wycinać jedynie suche kwiatostany. Na gałązkach pojawią się drobniejsze kwiaty, za to znacznie liczniej.

Regularne nawożenie hortensji bukietowej sprawi, że z czasem zacznie rosnąć większa i mocniejsza. Poza tym, mając pod dostatkiem substancji odżywczych rozwinie pełniejsze i jeszcze bardziej efektowne kwiaty.Stosując do nawożenia materiał organiczny można użyć naturalnego kompostu. W przypadku ubogiej gleby oraz w uprawie doniczkowej zaleca się jednak stosowanie nawozu mineralnego. Wzmocni on roślinę i zasili w dodatkowe składniki odżywcze. Kiedy tylko na hortensji bukietowej pojawią się żółte liście, może to być oznaką niedoboru składników pokarmowych albo zastoju wody w glebie. W ostatnim przypadku zgnilizna korzeni powoduje niedostateczne zaopatrzenie rośliny w pokarm.

 • Rośliny bardzo ładne i zdrowe. Bardzo dobrze zapakowane. Profesjonalna i szybka obsługa. Polecam
  Justyna J. (2023-06-26)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Sadzonka w dobry stanie ,trochę liście uszkodziły się
  Joanna G. (2023-06-23)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena