• Hortensja Strong Annabelle doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-25
Brak towaru
15.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Hortensja drzewiasta 'STRONG ANNABELLE' jest krzewem osiągającym do 1,5 m wysokości i szerokości. Jest następczynią znanej odmiany Annabelle od której wyróżnia się niezwykle sztywnymi i wytrzymałymi pędami. Muszą one utrzymać dorodne kwiatostany, zazwyczaj nie wymagają wsparcia. Roślina zakwita na przełomie maja i czerwca. Kwitnie nieprzerwanie do pierwszych przymrozków. Olbrzymie kwiatostany mają postać kul o średnicy dochodzącej do 40 cm, skupiających setki drobnych, niemal wyłącznie płonnych, kwiatów. W pąkach seledynowe, w pełni kwitnienia rozświetlają otoczenie czystą bielą, jesienią przebarwiają się na kolor pistacjowy. Ta wyjątkowa odmiana hortensji sprawdzi się w każdym przydomowym ogrodzie. Idealnie ozdobi każdy niepozorny zakątek. Efektownie prezentuje się także w dużych donicach na tarasach lub balkonach.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia poglądowy wygląd roślin.
Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, bardzo odporna na mróz- strefa 5a, czyli do ok. -29°C. Podstawowe wymagania stanowiska:

  • ziemia lekko kwaśna (5.6-6.5 pH),
  • stanowisko słoneczne lub półcieniste,
  • w trakcie kwitnienia niezbędne obfite podlewanie, co zapewni piękny wygląd kwiatów,
  • w przypadku kilku roślin odstęp przynajmniej 1 metra.

Jak widać, roślinka ta nie ma zbyt wielu wymagań w temacie stanowiska, co czyni ją idealnym rozwiązaniem również dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w przygodzie z ogrodem.

Jak już wcześniej było wspomniane Strong Annabelle jak każda hortensja bukietowa kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego cięcie trzeba wykonać w miarę możliwości wcześnie(koniec marca/początek kwietnia), jeszcze przed rozwojem liści. Celem zabiegu jest otrzymanie większej liczby mocnych i grubych pędów. Przycinanie hortensji bukietowej najlepiej wykonać na kolejnych grubych i mocnych gałązkach, nad pierwszym, drugim lub trzecim pąkiem, tak, by pojawiające się duże kwiaty nadały krzewowi oryginalny kulisty kształt. Jeśli naszym zamiarem jest wyhodowanie wysokich krzewów, wystarczy wycinać jedynie suche kwiatostany. Na gałązkach pojawią się drobniejsze kwiaty, za to znacznie liczniej.

Regularne nawożenie hortensji bukietowej sprawi, że z czasem zacznie rosnąć większa i mocniejsza. Poza tym, mając pod dostatkiem substancji odżywczych rozwinie pełniejsze i jeszcze bardziej efektowne kwiaty.Stosując do nawożenia materiał organiczny można użyć naturalnego kompostu. W przypadku ubogiej gleby oraz w uprawie doniczkowej zaleca się jednak stosowanie nawozu mineralnego. Wzmocni on roślinę i zasili w dodatkowe składniki odżywcze. Kiedy tylko na hortensji bukietowej pojawią się żółte liście, może to być oznaką niedoboru składników pokarmowych albo zastoju wody w glebie. W ostatnim przypadku zgnilizna korzeni powoduje niedostateczne zaopatrzenie rośliny w pokarm.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.