• Hortensja Ogrodowa You&Me Princess Diana Wyjątkowe Kwiatostany Doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
17.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru

Hortensja ogrodowa You&Me 'Princess Diana' łac.Hydrangea macrophylla You&Me 'Princess Diana' jest rzadko spotykaną odmianą pochodzącą z serii 'You & Me'. Osiąga około 1,2 metra wysokości. Pędy sztywne. Pokrój półkulisty i zwarty. Liście ciemnozielone, owalne, ostro zakończone liście o ząbkowanych brzegach. Kwitnie wyjątkowo obficie, od czerwca do września. Jej głównym walorem są bardzo duże (średnicy około 20-30 cm), kuliste kwiatostany złożone z gwiazdkowatych, kilkuwarstwowych kwiatków o po płatkach różnej długości. Kwiatki o wydłużonych płatkach są gęsto, wielowarstwowo usadowione w kwiatostanie. Początkowo są one jasnozielone, a w miarę rozwoju zaczynają nabierać ślicznej, różowej barwy. Odmiana ta w porównaniu z innymi odmian hortensji ogrodowej jest wyjątkowa ze względu na oryginalną, nastroszoną budowę kwiatostanów. Na glebach silnie zakwaszonych ubarwienie kwiatów może przechodzić w odcienie fioletu i błękitu. W przypadku młodych roślin zaleca się ich okrywanie, do czasu osiągniecia przez rośliny pełnej mrozoodporności. Roślina ta pięknie prezentuje się  w dużych donicach i pojemnikach jako dekoracja tarasu, balkonu czy wejścia do domu. W nasadzeniu grupowym daje możliwość uformowania barwnego szpaleru, z innymi hortensjami o podobnych rozmiarach stanowić będzie ciekawy akcent kolorystyczny na skraju zagajników czy na tle zielonych drzew i krzewów.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

✅ Gleba żyzna i próchnicza.

❌ Gleby gliniaste i ciężkie.

✅ Odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny. Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy.

✅ Łacińska nazwa rośliny (Hydrangea) oznacza “beczka z wodą”. Dlatego też hortensja ogrodowa lepiej się czuje w półcieniu, gdzie łatwiej utrzymać wilgoć gleby, chociaż obficiej kwitnie w słońcu.

✅Bardzo ważnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć.

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zaschnięte kwiatostany usuwamy dopiero wiosną, na przełomie kwietnia i maja - najkorzystniej jest delikatnie je odłamać.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.