• Hortensja Ogrodowa Madame Emile Mouillere Biała doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
17.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność

Hortensja ogrodowa Madame Emile Mouillere łac.Hydrangea macrophylla 'Madame Emile Mouillere' jest odmianą hortensji ogrodowej niezwykłych walorach dekoracyjnych. W ciągu kilku lat od posadzenia osiąga swoją maksymalną wysokość, która wynosi do 1,5-2 metrów. Ma wyprostowany pokrój i sztywne, grube pędy. Liście eliptyczne, ząbkowane, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo i czerwono, tworząc malownicze tło dla kwiatostanów. Kwitnie wyjątkowo obficie, od lipca do października (jednak zbyt słoneczna ekspozycja może skracać ten czas). Kuliste kwiatostany o średnicy do 20 cm, w których gęsto osadzone rosną kwiaty płonne, posiadające 4 lub 5 płatków. W początkowej fazie rozkwitu płatki są kremowo-zielone, by w późniejszym czasie przybrać kolor kości słoniowej lub bieli. W przypadku młodych roślin zaleca się ich okrywanie, do czasu osiągniecia przez rośliny pełnej mrozoodporności. Odmiana ta to jedna z najpiękniejszych odmian pasująca do wszystkich ogrodów, niezależnie od stylu urządzania. Można ją uprawiać na rabatach, przy oczkach wodnych, ogrodzeniach, ścianach i małej architekturze

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

✅ Gleba żyzna i próchnicza.

❌ Gleby gliniaste i ciężkie.

✅ Odczyn gleby lekko kwaśny lub kwaśny. Gdy liście stają się jasnozielone lub żółte, wskazuje to na zbyt zasadowy odczyn gleby. Wówczas należy do ziemi dodać kwaśny torf ogrodniczy.

✅ Łacińska nazwa rośliny (Hydrangea) oznacza “beczka z wodą”. Dlatego też hortensja ogrodowa lepiej się czuje w półcieniu, gdzie łatwiej utrzymać wilgoć gleby, chociaż obficiej kwitnie w słońcu.

✅Bardzo ważnym zabiegiem w pielęgnacji hortensji jest nawadnianie, szczególnie w okresach suszy, oraz ściółkowanie gleby, co dodatkowo pomaga utrzymać wilgoć.

W przypadku hortensji ogrodowej corocznego cięcia się nie wykonuje. Gatunek ten zakwita na pędach dwuletnich, a pąki wytwarza już jesienią poniżej zasychających kwiatostanów, które należy zostawić na krzewie. Zaschnięte kwiatostany usuwamy dopiero wiosną, na przełomie kwietnia i maja - najkorzystniej jest delikatnie je odłamać.

Na obfitość kwitnienia hortensji ma również wpływ prawidłowe nawożenie. Niedobór azotu, fosforu, magnezu i żelaza powoduje słaby wzrost i nie zawiązywanie się pąków kwiatowych. Można temu zapobiec możemy stosować nawozy mineralne do hortensji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.