• Hibiskus White Chiffon doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-25
17.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Hibiskus odmiany 'White Chiffon' łac. Hibiscus syriacus 'White Chiffon' jest krzewem dorastającym do 1,5-2m wysokości. Ma ładny, krzaczasty, wyprostowany pokrój. Liście pokazują się na pędach dość późno, są zielone, trójklapowe z grubym ząbkowaniem, przebarwiają się jesienią na złoto-żółto i stanowią dodatkową ozdobę rośliny. Pełnię ozdobności roślina ukazuje od lipca do września, gdy obsypana jest mnóstwem półpełnych, śnieżnobiałych kwiatów, których średnica może dochodzić do 8-10cm. Kształtem mogą one przypominać kwiaty malwy. Co więcej kwiaty mają unikalną, podwójną budowie - większe płatki stanowią podstawę dla mniejszych wyrastających pośrodku, o pofalowanych brzegach. Roślinę można sadzić pojedynczo lub w grupie, a także w pojemnikach na balkonach i tarasach. Co ciekawe, odmianę można prowadzić jako drzewko na wysokim pniu.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Należy wybrać dla ketmii miejsce ciepłe, słoneczne, zaciszne i osłonięte od wiatru, a w chłodniejszych rejonach kraju, dodatkowo okrywać jej pędy na zimę grubą włókniną lub słomianymi matami. Późną jesienią podstawę krzewu warto też obsypać ziemią i obłożyć korą, stroiszem lub liśćmi, co dodatkowo ochroni system korzeniowy przed chłodem. Gleba na stanowisku uprawy powinna być żyzna, próchnicza i stale lekko wilgotna, gdyż ketmia nie toleruje suszy (latem wymaga systematycznego podlewania). Najlepsze jest pH obojętne do lekko kwaśnego.

Mimo zimowej osłony, silny mróz może uszkodzić część pędów, dlatego wiosną (marzec–kwiecień) należy krzew dokładnie obejrzeć i usunąć z niego wszystkie przemarznięte pędy. W tym czasie można również ketmię przyciąć. Zabieg nie tylko pobudzi krzew do intensywniejszego wzrostu, ale też korzystnie wpłynie na kwitnienie (kwiaty rozwijają się na pędach tegorocznych) i pozwoli roślinie zachować zwarty pokrój. Ketmię syryjską można prowadzić w formie drzewka. W tym celu wybieramy jeden ze środkowych, pionowo rosnących pędów, który będzie pniem, pozostałe zaś wycinamy. Każdego roku usuwamy pędy boczne wybijające od dołu, a te rosnące na pożądanej wysokości skracamy, formując kulę.

Pierwsze nawożenie przeprowadza się wiosną, ostatnie najpóźniej w lipcu. Ketmie syryjskie bardzo dobrze reagują na nawożenie nawozami organicznymi, takimi jak kompost czy biohumus. Można też zastosować wieloskładnikowe nawozy mineralne.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.