• Hibiskus Bylinowy Berry Awesome Wielkie Kwiaty C2

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 8-20
Brak towaru
28.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Hibiskus bylinowy SUMMERIFIC ‘Berry Awesome  łac. Hibiscus moscheutos SUMMERIFIC ‘Berry Awesome jest wieloletnią byliną osiągającą 1,5m wyokości i 1m szerokości. Pokrój zwarty, krzaczasty. Liście ciemnozielone , z delikatnymi, bordowymi akcentami, osiągają wielkość do 18cm. Największym atutem tej rośliny są jej kwiaty. Pojawiają się na roślinie w sierpniu i wrześniu. Osiągają wielkość do 20 cm. Mają kolor różowy, z ciemnym, wiśniowo-czerwonym środkiem. Płatki zachodzą na siebie, rozkładają się niemal płasko ukazując urokliwe wnętrze kwiatu. Pojedynczy kwiat utrzymuje się na krzewie przez  ok. 3 dni, ale ilość kwiatów sprawia, że jest on ozdobny przez cały okres kwitnienia gdyż kwiaty pojawiają się jeden po drugim, a dorosłe egzemplarze mogą mieć do 200 kwiatów jednocześnie. Odmiana ta świetnie się sprawdzi jako soliter, w wyeksponowanej części ogrodu. Świetnie będzie się czuć i prezentować na brzegu oczka wodnego. Może być również uprawiany w dużej donicy, na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu.

✅ciepłe, słoneczne, zaciszne i osłonięte od wiatru,

✅gleba na stanowisku uprawy powinna być żyzna, próchnicza i stale lekko wilgotna, gdyż ketmia nie toleruje suszy,

✅najlepsze jest pH obojętne do lekko kwaśnego,

✅w chłodniejszych rejonach kraju, dodatkowo okrywać jej pędy na zimę grubą włókniną lub słomianymi matami,

✅późną jesienią jej część naziemną warto też obsypać ziemią i obłożyć korą, stroiszem lub liśćmi, co dodatkowo ochroni system korzeniowy przed chłodem.  (latem wymaga systematycznego podlewania).

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.