• Hibiskus Blue Chiffon doniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 5-15
Brak towaru
17.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Hibiskus odmiany'Blue Chiffon' łac. Hibiscus syriacus 'Blue Chiffon' jest krzewem dorastającym do 1,5-2m wysokości 1m szerokości. Pokrój krzaczasty, wyprostowany. Liście ząbkowate, trójklapowe, koloru ciemnozielonego, jesienią przebarwiające się na żółto. Kwitnie od lipca do września. Kwiaty wyjątkowo duże, średnicy do 10cm.Wyglądem są podobne do kwiatostanów malwy. Mają wyjątkową, podwójną budowę- większe płatki stanowią podstawę dla mniejszych, które wyrastają w środku. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest wyjątkowy kolory kwiatów- w pąku i po otwarciu mają rzadko spotykaną, niebieską barwę i z czasem delikatnie jaśnieją.Środek jest purpurowy i kontrastujący z barwą kwiatów, co jedynie dodaje roślinie uroku. Hibiskus świetnie nadaje się do sadzenia jako soliter, w najbardziej eksponowanym miejscu.Dobrym pomysłem może być również zestawienie rośliny z krzewami, które mają kwiaty w innych kolorach, jak np. budleje.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Należy wybrać dla ketmii miejsce ciepłe, słoneczne, zaciszne i osłonięte od wiatru, a w chłodniejszych rejonach kraju, dodatkowo okrywać jej pędy na zimę grubą włókniną lub słomianymi matami. Późną jesienią podstawę krzewu warto też obsypać ziemią i obłożyć korą, stroiszem lub liśćmi, co dodatkowo ochroni system korzeniowy przed chłodem. Gleba na stanowisku uprawy powinna być żyzna, próchnicza i stale lekko wilgotna, gdyż ketmia nie toleruje suszy (latem wymaga systematycznego podlewania). Najlepsze jest pH obojętne do lekko kwaśnego.

Mimo zimowej osłony, silny mróz może uszkodzić część pędów, dlatego wiosną (marzec–kwiecień) należy krzew dokładnie obejrzeć i usunąć z niego wszystkie przemarznięte pędy. W tym czasie można również ketmię przyciąć. Zabieg nie tylko pobudzi krzew do intensywniejszego wzrostu, ale też korzystnie wpłynie na kwitnienie (kwiaty rozwijają się na pędach tegorocznych) i pozwoli roślinie zachować zwarty pokrój. Ketmię syryjską można prowadzić w formie drzewka. W tym celu wybieramy jeden ze środkowych, pionowo rosnących pędów, który będzie pniem, pozostałe zaś wycinamy. Każdego roku usuwamy pędy boczne wybijające od dołu, a te rosnące na pożądanej wysokości skracamy, formując kulę.

Pierwsze nawożenie przeprowadza się wiosną, ostatnie najpóźniej w lipcu. Ketmie syryjskie bardzo dobrze reagują na nawożenie nawozami organicznymi, takimi jak kompost czy biohumus. Można też zastosować wieloskładnikowe nawozy mineralne.

  • Sadzonka w znakomitym stanie
    Joanna G. (2023-06-23)
    Jakość
    Funkcjonalność
    Cena