• Eskalonia Dart's Rosy Red obfcie kwitnie dniczka 1L

Pojemność doniczki [L]
1
Wysokość rośliny [cm] 15-40
Brak towaru
16.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Eskalonia Darts Rosy (łac. ESCALLONIA Darts Rosy) jest ZIMOZIELONYM krzewem dorastającym do 2m wysokości i 1,5m szerokości. Pokrój rozłożysty. Pędy wyprostowane, sztywne. Liście błyszczące, ciemnozielone, o owalnym kształcie. Kwitnie od czerwca/lipca do września. Kwiaty ciemnoróżowe, o przyjemnym zapachu, zebrane w 5-10-centymetrowe kwiatostany.Niezaprzeczalną zaletą tej rośliny jest fakt, że jest wyjątkowo ozdobna, a przy tym rzadko spotykana. Roślina świetnie się sprawdzi w nasadzeniach grupowych, jak również jako soliter, w dobrze wyeksponowanym miejscu w ogrodzie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Eskalonia może rosnąć zarówno w słońcu, jak i na stanowiskach bardziej półcienistych. Stanowisko powinno być osłonięte od wiatru. Gleba przepuszczalna- roślina źle znosi zalewanie korzeni. Z racji swojego pochodzenia roślina może źle znosić mocno ujemne temperatury, dlatego poleca się jej okrywanie w początkowych latach uprawy. Rośliny nadmiernie wybujałe warto przycinać po przekwitnięciu, co pozwoli na zachowanie ich estetycznego pokroju.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.